Strona głównaAktualnościInformacjePlan lekcjiPodręcznikiKółkaSamorządSport
DyrekcjaPracownicyUczniowieKonkursyGalerieOsiągnięciaLaureaci i finaliściLinki
AKTUALNOŚCI
 Jesteś monitoring pozycji gościem na tej stronie. Strona wymaga odświeżenia (naciśnij F5).

WYCIECZKA DO KRAKOWA

 

9 października 2014 klasa VI b i część klasy VI c pojechały na wycieczkę do Krakowa.

W Mogile (Nowa Huta) zwiedziliśmy opactwo oo. Cystersów. Oglądaliśmy zabudowania klasztorne z roku 1222, ogród różany, kapitularz oraz kościół. Największe wrażenie zrobiły na nas freski z XVI w. wykonane przez Stanisława Samostrzelnika - cystersa mogilskiego.

Na Wawelu zwiedziliśmy apartamenty reprezentacyjne królów Polski z kolekcją arrasów na czele. Podziwialiśmy komnaty, stropy zdobione głowami, liczne obrazy. Wyszliśmy na wieżę Katedry, żeby dotknąć serca dzwonu Zygmunta z 1520 r. , który waży ponad 12 ton. Zwiedziliśmy Katedrę, Kaplicę Zygmuntowską oraz groby królewskie, kryptę Marszałka Piłsudskiego i grób prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Zobaczyliśmy dom i pracownię Wita Stwosza, a oglądany z bliska ołtarz w Kościele Mariackim zrobił na nas duże wrażenie. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Jana Matejki przy ulicy Floriańskiej. Czas wolny spędziliśmy w Sukiennicach.

Organizatorem wycieczki była p. Elżbieta Baryłecka wraz z opiekunami: p. Dorotą Myszczuk i p. Stanisławem Wałęgą. 


 

Informacje i foto: Elżbieta Baryłecka


DĘBICA - DLA OŚWIATY

Dnia 15 października 2014 roku odbyła się w naszej szkole doniosła uroczystość - Miejskie Obchody Dnia Edukacji Narodowej połączone z podsumowaniem osiągnięć sportowych za rok szkolny 2013/2014.
Zgromadzonych przywitał chór Zespołu Szkół nr 1 z towarzyszeniem zespołu kameralnego, który zaprezentował pieśń Gaudeamus.
Prowadzący: p. Anna Furman - wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Dębicy i p. Ireneusz Kozak - dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty powitali przybyłych gości, wśród których znaleźli się:

 • Burmistrz Dębicy - p. Paweł Wolicki,

 • zastępca Burmistrza - p. Jerzy Gągała,

 • przewodniczący Rady Miejskiej - p. Stanisław Leski,

 • poseł na Sejm Rzeczypospolitej - p. Jan Warzecha,

 • przedstawiciel Podkarpackiego Kuratora Oświaty - p. Anna Pieniążek,

 • przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego - p. Tadeusz Łoś - Kamiński,

 • przewodniczący Komisji Oświaty - p. Ryszard Pękala,

 • radni Rady Miejskiej,

 • ksiądz proboszcz  - Józef Wątroba,

 • Matka Generalna Zgromadzenia Sióstr Służebniczek - siostra Maksymilla Pliszka,

 • prezes Zarządu Oddziału ZNP w Dębicy - p. Anna Puzon,

 • przedstawiciele publicznych i niepublicznych placówek dębickich,

 • dyrektorzy miejskich gimnazjów, szkół podstawowych, żłobka, przedszkoli,

 • nauczyciele,

 • rodzice,

 • uczniowie.

Na wstępie popłynęły życzenia dla wszystkich pracowników oświaty, aby czerpali satysfakcję z podejmowanych działań i mieli głęboką wiarę w to, że trud przekazywania wiedzy i umiejętności w umysły i serca młodych ludzi przyniesie kiedyś oczekiwane rezultaty. Podziękowania i listy gratulacyjne z rąk Burmistrza p. Pawła Wolickiego odebrali nauczyciele, którzy w roku szkolnym 2013/2014 uzyskali stopień nauczyciela dyplomowanego. Następnie przyszedł czas na uhonorowanie nauczycieli za szczególne osiągnięcia. Wyróżnieni pedagodzy odbierali:

 • Nagrody Burmistrza,

 • Nagrody Podkarpackiego Kuratora Oświaty,

 • Medale Komisji Edukacji Narodowej,

http://zs1debica.pl/mg3/mg3_2014_15/foto14_15/MiejskiDEN/DEN2.jpg

W II części uroczystości odbyło się podsumowanie wyników sportowych za ubiegły rok szkolny. Nasza szkoła zajęła 5 miejsce w województwie (I w powiecie i w mieście), natomiast Gimnazjum nr 3 okazało się najlepszą szkołą w województwie zdobywając 892 punkty, deklasując pozostałe placówki w ogólnej klasyfikacji. Z tego tytułu na szyi p. dyrektora Wiesława Brody zawisł złoty medal. Jest to ogromny sukces, na który złożył się ogromny trud i zaangażowanie uczniów i ich opiekunów. To właśnie oni w tej części odbierali zasłużone gratulacje i nagrody.

   Następnie głos zabrał włodarz miasta - p. Paweł Wolicki, który był bardzo dumny z osiągnięć dydaktycznych i sportowych dębickich nauczycieli i uczniów. Życzył wszystkim dalszej, wytrwałej pracy obfitującej w same sukcesy.

Głos zabrała również przedstawicielka Podkarpackiego Kuratora Oświaty - p. Anna Pieniążek, która podkreśliła znaczące miejsce Dębicy w podkarpackiej oświacie. Wyraziła nadzieję, że kolejne lata nie powinny być uboższe w sukcesy, bo są one miarą codziennego trudu i ogromnego zaangażowania nauczycieli i ich podopiecznych.
   Uroczystość uświetniły występy:
          - wokalne: Paskala Zarychty, Joanny Kosiby, Gabriela Steca,
          - taneczne: Karoliny Cierpich i Marcina Zawory,
          - sportowe: Klaudii Małek i Mikołaja Siarkowskiego.

Organizacja: p. Jolanta Siarkowska, p. Violetta Łoch – scenariusz, p. Bożena Frankiewicz - kierownik chóru, oprawa muzyczna, p. Joanna Sobczyk – prezentacja, p. Anna Pyrchla, p. Grażyna Jałowiec, p. Agata Szarek – dekoracje, p.  Janusz Kaczówka - obsługa sprzętu, p. Krzysztof Jużecki - foto.


NASZYM NAUCZYCIELOM...

 

Z okazji Święta Edukacji Narodowej dnia 13 października odbyła się w naszej szkole akademia, która zgromadziła: Dyrekcję, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły i uczniów.

Uroczystość rozpoczęła pieśń Gaudeamus w wykonaniu szkolnego chóru z towarzyszeniem zespołu kameralnego. Następnie głos zabrał pan dyrektor Wiesław Broda, który z okazji święta pracowników oświaty podziękował wszystkim nauczycielom za cierpliwość, życzliwość i serce wkładane w kształtowanie umysłów dzieci i młodzieży. Życzył dalszej wytrwałości, sukcesów, nieustającej aktywności i kreatywności w codziennej pracy na polu oświaty. Złożył też podziękowania pracownikom szkoły, których praca i ogromne zaangażowanie przynosi wymierne efekty i sprawia wiele satysfakcji.

Wyróżniający się nauczyciele i pracownicy szkoły z rąk p. dyrektora odebrali nagrody. Wśród nich znaleźli się: p. Renata Baran, s. Anna Godek, p. Iwona Zima, p. Krystyna Jaśkowska, p. Anna Szczepańska, p. Marzena Bąk, p. Lidia Parys, p. Rafał Lach, p. Edyta Kurtyka, p. Marta Chmielowska-Szlachta, p. Dorota Sikora, p. Dorota Daniec, p. Grażyna Czernecka, p. Janina Poproch, p. Maria Jesionka, p. Genowefa Sikorska, p. Irena Bochnia, p. Janusz Kaczówka, p. Wiesław Szczudło, p. Krzysztof Cholewa, p. Mateusz Broda, p. Ryszard Niwa, p. Beata Jarosz, p. Józefa Stachura, p. Bernadetta Worek.

Praca nauczycieli została również doceniona przez organ prowadzący. Nagrody Burmistrza Dębicy otrzymali: p. Wiesław Broda, p. Małgorzata Ciszek, p. Barbara Kubalica, p. Anna Pancerz, p. Joanna Sobczyk, p. Marzena Kliś.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!!!

W dalszej części głos zabrała przedstawicielka Rady Rodziców, która wszystkim nauczycielom z okazji ich święta życzyła sukcesów w pracy zawodowej, życiu osobistym i satysfakcji z podejmowanego systematycznie trudu wychowawczego i dydaktycznego. Na ręce Dyrekcji rodzice i uczniowie złożyli symboliczne kwiaty.

Uroczystość uświetniły występy wokalne Paskala Zarychty, Gabriela Steca, Joanny Kosiby oraz taneczne Marcina Zawory i Karoliny Cierpich. Nie mogło zabraknąć układu sportowego w popisowym wykonaniu Klaudii Małek i Mikołaja Siarkowskiego.

Organizacja: scenariusz: p. D. Pięta, p. J. Siarkowska, p. V. Łoch, p. K. Grabowiec; dekoracje: p. A. Pyrchla, p. G. Jałowiec, p. A. Szarek; oprawa muzyczna: p. B. Frankiewicz; obsługa techniczna: p. J. Kaczówka; foto: p. J. Sobczyk.


BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

We wrześniu rozpoczął się nowy rok szkolny. Uczniowie powrócili do zajęć, a pokonywanie drogi do szkoły i ze szkoły stało się  ponownie codzienną czynnością. Zapewnienie bezpieczeństwa w tym okresie jest jednym z najważniejszych zadań dla rodziców, wychowawców, policji oraz instytucji mających na celu dobro i bezpieczeństwo dziecka.

W celu zapobiegania wszelkim zagrożeniom wynikającym z uczestniczenia w ruchu drogowym w dniu 24.09.2014 roku zorganizowano spotkanie dla najmłodszych uczniów z przedstawicielami KPP w Dębicy - Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze: aspirant Łukasz Boczkowski  i sierżant Bogusław Sroczyński zapoznali uczniów  z zasadami, których na drodze należy przestrzegać, aby nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo. Zwrócili uwagę na bardzo ważny element jakim są odblaski, które zwiększają bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Przypomnieli o zasadzie ograniczonego zaufania względem innych uczestników ruchu drogowego.

Na koniec uczniowie otrzymali  w prezencie piękne kamizelki i opaski odblaskowe, które zostały przekazane przez firmę Ventor.

 Dziękujemy!

 

Organizator: Wioletta Słyś, foto: Iwona Zima 


I MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIM W V TURNIEJU ORLIKA O PUCHAR PREMIERA RP

 

5 października 2014 odbyły się rozgrywki wojewódzkie w ramach V Turnieju ORLIKA o Puchar Premiera RP w piłce nożnej. W kategorii chłopców starszych 8 zespołów walczyło o mistrzostwo podkarpacia na obiektach sportowych w Kolbuszowej.

Drużyny rywalizowały o prawo startu w Finale Krajowym w Warszawie, który odbędzie się w dniach 15 – 18 października. Zawody poprzedziło uroczyste otwarcie, w którym udział wzięli m. in.: p. Bogdan Romaniuk – członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, p. Jan Zuba – burmistrz Kolbuszowej, p. Józef Fryc - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kolbuszowej, p. Maciej Pliszka – koordynator turnieju z ramienia Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Nasza szkoła pod nazwą PIĄTKA DĘBICA uczestniczyła w grupie chłopców 12-13 lat. Po sześciu godzinach zmagań turniejowych nasi zawodnicy w składzie: Bartek Ciepiela, Sebastian Kitrys, Gerard Ciba, Michał Stachnik, Konrad Patyk, Piotrek Stanok, Gabryś Blezień, Patryk Gawron, Bartek Podraza, opiekun p. Rafał Lach dotarli do finału zawodów, spotykając się z drużyną MOS LUBARTÓW, gdzie po bardzo zaciętym meczu pokonali przeciwnika 2:1. Zwycięstwo w tym spotkaniu daje prawo startu w Finale Krajowym w Warszawie.

 Wyniki poszczególnych spotkań:

Piątka Dębica – Viktoria Gielnarowa  

1:1

Piątka Dębica – Team Gorzyce

4:3

Piątka Dębica – Mos Lubartów

1:7

Piątka Dębica – Stalowa Wola

4:2

            Finał

Piątka Dębica – Mos Lubartów          

2:1


 

Informacje i foto: Rafał Lach


BRĄZOWY MEDAL W FINALE IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Marcin Zawora brązowym medalistą wojewódzkiego finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej w skoku wzwyż. Z wynikiem 135 cm wywalczył trzecie miejsce w województwie. Ten sam wynik dawał srebro, ale jego rywal poprzednią wysokość pokonał w pierwszej próbie, Marcin w drugiej i to zadecydowało o ostatecznej kolejności. Również pozostali zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Niewiele zabrakło Krystianowi Nyklowi, aby zakwalifikować się do finału biegu na 60m. W skoku w dal naszą szkołę reprezentowała Monika Nykiel, a w skoku wzwyż Natalia Szerszeń. Gratulujemy wszystkim zawodnikom.

 
 

Informacje i foto: Beata Rut


TERMINY I REGULAMINY KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

ORGANIZOWANYCH PRZEZ KURATORIUM OŚWIATY W RZESZOWIE

Konkurs z:

Etap szkolny Etap rejonowy Etap wojewódzki

Języka polskiego

22 października 2014

22 listopada 2014

24 stycznia 2015

Matematyki

13 października 2014

15 listopada 2014

17 stycznia 2015

Przyrody

17 października 2014

6 grudnia2014

7 marca 2014

Historii

20 października 2014

13 grudnia 2014

21 lutego 2014

Języka angielskiego

15 października 2014 8 listopada 2014 10 stycznia 2015

Języka niemieckiego

24 października 2014 29 listopada 2014 28 lutego 2015

 

Regulamin organizacji konkursów przedmiotowych

 

Do etapu rejonowego Wojewódzka Komisja Konkursowa kwalifikuje, z zastrzeżeniem § 7 Regulaminu organizacji konkursów 50% ogólnej liczby uczestników etapu szkolnego z najwyższymi wynikami, nie więcej jednak niż 200 uczniów, w przypadku każdego konkursu.

Do eliminacji wojewódzkich WKK kwalifikuje z zastrzeżeniem § 7 Regulaminu organizacji konkursów50% ogólnej liczby uczestników etapu rejonowego z najwyższymi wynikami, nie więcej jednak niż 80 uczniów w przypadku każdego konkursu.

Tytuł laureata konkursu otrzymuje 35% uczestników etapu wojewódzkiego, którzy uzyskali najwyższe wyniki.

Tytuł finalisty konkursu otrzymuje uczestnik etapu wojewódzkiego, który uzyskał nie mniej niż 30% maksymalnej liczby punktów oraz nie uzyskał tytułu laureata.


INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA W LEKKIEJ ATLETYCE

Indywidualnymi Mistrzostwami w lekkiej atletyce 24 września rozpoczęto kolejny rok zmagań sportowych. W tym dniu równocześnie przeprowadzono zawody miejskie i powiatowe. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy startowali w czterech konkurencjach: skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, biegu na 60m, biegu na 600m dziewczęta i na 1000m chłopcy. Najlepszą w mieście i w powiecie w skoku w dal okazała się Monika Nykiel z 6c, drugie miejsce w mieście, a czwarte w powiecie zajęła Karolina Ciba z 5a. Tytuł najlepszego sprintera a tym samym mistrza powiatu i miasta przypadł Krystianowi Nyklowi z 6b. Najdalej skaczącym w Dębicy okazał się Szymek Szymaszek z 6b (III w powiecie), trzecie miejsce w mieście wywalczył Jakub Tragarz z 4c. Bardzo dobry wynik w biegu na 600m osiągnęła Natalia Szerszeń 6c, który dał jej II miejsce w mieście, a IV w powiecie. Gratulujemy wszystkim zawodnikom. Czekamy na medale w zawodach wojewódzkich!

Informacje: Beata Rut


„WSZYSCY RÓWNI – PRAWA CZŁOWIEKA OCZAMI DZIECKA”

Dnia 20 września 2014 r. w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu „Wszyscy równi – prawa człowieka oczami dziecka” zorganizowanego przez MSZ we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Wśród zaproszonych laureatów znalazła się wszechstronnie utalentowana uczennica naszej szkoły Alicja Wojnarowska. 

Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych praw człowieka - podstawowych norm przysługujących każdemu z nas wynikających z samego faktu bycia człowiekiem np.: prawo do życia, wolność słowa czy prawo do edukacji. 

Na konkurs nadesłano 1582 prace, w których dzieci świetnie uchwyciły to, co jest najtrudniejsze do zobrazowania, bo niewidoczne dla oczu - podkreślił wiceminister spraw zagranicznych Artur Nowak-Far podczas uroczystości wręczania dyplomów i nagród dla laureatów konkursu.

 Wiceszef MSZ pogratulował dzieciom, których prace zostały docenione z uwagi na zaprezentowany wysoki poziom artystyczny oraz wrażliwe spojrzenie na problematykę praw człowieka.

W czasie uroczystości można było podziwiać wystawę nagrodzonych prac. Po jej zakończeniu laureaci wraz z opiekunami zwiedzali Centrum Nauki Kopernik.

Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu!

  

 

 

Informacje i foto: Urszula Chciuk


ZEBRANIA Z RODZICAMI

W dniu 18.09.2014r. (czwartek) o godzinie 17.00 rozpoczną się zebrania z rodzicami.

Klasa

Wychowawca

Nr sali

0 p. Marzena Bąk 1
1a p. Mariola Świątek-Markowska 7
1b p. Anna Szczepańska 9
1c p. Martyna Świętoń 8
1d p. Renata Pietrzyk 3
1e p. Lucyna Krysiak 4
1f p. Joanna Sieradzka 11
2a p. Jolanta Kiełb 6
2b p. Wioletta Słyś 41
2c p. Urszula Chciuk 14
2d p. Sylwia Czerniak 13
3a

p. Lucyna Kantor

10
3b

p. Małgorzata Ciszek

2
3c

p. Edyta Kurtyka

S37
3d

p. Anna Pancerz

19
4a p. Małgorzata Kloc 12
4b p. Joanna Sobczyk 50
4c p. Barbara Kubalica 46
4d p. Dorota Pięta 49
5a p. Marzena Traciak 53
5b p. Małgorzata Pawełek 42
5c p. Monika Marek 48

6a

p. Grażyna Jałowiec S15

6b

p. Elżbieta Baryłecka 47

6c

p. Joanna Siwek 43


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

1 września 2014r. rozpoczął się nowy rok szkolny. Ponad 140 nowych, najmłodszych uczniów, zawitało w progi naszej szkoły. Rodzice licznie zgromadzili się na sali gimnastycznej, by towarzyszyć swoim pociechom.

Po wprowadzeniu pocztu flagowego i odśpiewaniu Hymnu głos zabrał dyrektor szkoły, Wiesław Broda i powitał wszystkich przybyłych na uroczystość. Ciepłe słowa skierował szczególnie do najmłodszych oraz nowych, przybyłych z innych szkół, a także ich rodziców, którym w tym dniu towarzyszyły największe emocje. Zapewnił, że dzieci będą czuły się tu dobrze.

Na zakończenie dzieci zaprezentowały krótką część artystyczną, po której wszyscy rozeszli się do klas na spotkania z wychowawcami.


WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2014/2015!!!

 

ORGANIZACJA ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1
 

MG3 i SP5

 

 MIEJSKIE GIMNAZJUM NR 3

 

1 września 2014r.

Godz. 8:00 – Msza Święta w Kościele Świętego Krzyża
Godz. 9:00 – rozpoczęcie roku szkolnego w sali gimnastycznej
Godz. 9:30 – spotkania z wychowawcami w klasach


 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5

 

1 września 2014r.

Godz. 9:00 – Msza Święta w Kościele Świętego Krzyża
Godz.
10:00 – rozpoczęcie roku szkolnego w sali gimnastycznej

Godz. 10:30   spotkania z wychowawcami w klasach:

 

Klasa

Wychowawca

Nr sali

0 p. Marzena Bąk 1
1a p. Mariola Świątek-Markowska 7
1b p. Anna Szczepańska 9
1c p. Martyna Świętoń 8
1d p. Renata Pietrzyk 3
1e p. Lucyna Krysiak 4
1f p. Joanna Sieradzka 11
2a p. Jolanta Kiełb 6
2b p. Wioletta Słyś 41
2c p. Urszula Chciuk 14
2d p. Sylwia Czerniak 13
3a

p. Lucyna Kantor

10
3b

p. Małgorzata Ciszek

2
3c

p. Edyta Kurtyka

S37
3d

p. Anna Pancerz

19
4a p. Małgorzata Kloc 12
4b p. Joanna Sobczyk 50
4c p. Barbara Kubalica 46
4d p. Dorota Pięta 49
5a p. Marzena Traciak 53
5b p. Małgorzata Pawełek 42
5c p. Monika Marek 48

6a

p. Grażyna Jałowiec S15

6b

p. Elżbieta Baryłecka 47

6c

p. Joanna Siwek 43


KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2014/2015 - WYMAGANIA KONKURSOWE

JĘZYK POLSKI MATEMATYKA PRZYRODA HISTORIA JĘZYK ANGIELSKI JĘZYK NIEMIECKI

PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2014/2015

KLASA 0                             

 pobierz

KLASY I 

Podręczniki darmowe w szkole
Religia: pobierz

KLASY II                             

pobierz

KLASY III                              

pobierz

KLASY IV                    

 pobierz

KLASY V                    

 pobierz

KLASY VI                    

 pobierz

ARCHIWUM

2013/2014    2012/2013  2011/2012    2010/2011    2009/2010     2008/2009     2007/2008     2006/2007     2005/2006