Strona głównaAktualnościInformacjePlan lekcjiPodręcznikiKółkaSamorządSport
DyrekcjaPracownicyUczniowieKonkursyGalerieOsiągnięciaLaureaci i finaliściLinki
Sprawdzian szóstoklasisty 2015
AKTUALNOŚCI
 Jesteś monitoring pozycji gościem na tej stronie. Strona wymaga odświeżenia (naciśnij F5).

IV MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIM W GIMNASTYCE CHŁOPCÓW

 

24 marca 2015r. w Zarzeczu odbył się ósmy finał wojewódzki w tej dyscyplinie sportu. Rywalizacja zawodników toczyła się na ścieżce gimnastycznej tzw. ćwiczenia wolne, skok z odmachem przez kozła, oraz wymyk na drążku.

Nasza drużyna w składzie: Bartłomiej Szewc, Dawid Firszt, Rafał Maciaszek, Jakub Wójcik opiekun p. Rafał Lach mocno walczyła o najlepszą pozycję, jednak jeden błąd pozbawił nas miejsca na podium. Ostatecznie zakończyliśmy rywalizację na czwartym miejscu z wynikiem 77,6 pkt. przegrywając brązowy medal o zaledwie 0,1 pkt.

Dużym sukcesem zakończył zawody Bartłomiej Szewc, który w klasyfikacji indywidualnej w ćwiczeniach na drążku wywalczył trzecie miejsce na Podkarpaciu.

   

Informacje i foto: Rafał Lach


FINAŁ WOJEWÓDZKI W GIMNASTYCE DZIEWCZĄT

Kolejny finał wojewódzki za nami. W Zarzeczu 23 marca odbył się ósmy finał w gimnastyce dziewcząt szkół podstawowych. W zawodach startowało 25 zespołów. W składzie naszej drużyny znalazły się: Nadia Śliwa 4c, Kasia Rojek 5a, Wiktoria Jastrzębska 6c, Amelka Ciepły 6c. Dziewczęta pięknie zaprezentowały się na ścieżce i skoku ale ogromny pech prześladował je na równoważni. Upadek dwóch zawodniczek pozbawił ich cennych punktów. Ostatecznie zdobyły 74,1 pkt. co dało im 14 miejsce. Gratulujemy, zapominamy o pechu i ćwiczymy dalej.

   

Informacje i foto: Beata Rut


VIII HALOWE MISTRZOSTWA POWIATU DĘBICKIEGO

18 marca w hali Dom Sportu w Dębicy już po raz ósmy pod patronatem MUKLA-Dębica odbyły się Mistrzostwa Powiatu Dębickiego. Wzięli w nich udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych naszego powiatu: Żyrakowa, Góry Motycznej, SP-9, SP-5, MG-3, MG-4. Zawody przeprowadzono w kategoriach wiekowych: kl. III-IV, V-VI  oraz kl. I-II gimnazjalne.

Uczniowie klas III i IV rywalizowali w trzech konkurencjach: biegu na 100m, skoku w dal z miejsca, rzucie piłeczką 0,5 kg. Zawodnicy z rocznika klas V-VI mieli prawo startu w czterech konkurencjach: biegach na 100 i 300m, rzucie piłka 0,5kg oraz trzyskoku (PN+LN) Uczniowie naszej szkoły zdobyli wiele medali i tytułów Mistrza Powiatu.

   

WYNIKI 

Dziewczęta kl. III-IV

Bieg na 100m

I  miejsce    Łucja Sokołowska  4c

II  miejsce    Martyna Pigóra      4d

III miejsce    Karolina Ortyl        4c

Rzut piłeczką 0,5kg

II miejsce  Karolina Ortyl  4c

Skok w dal z miejsca

I  miejsce    Dagmara Pasik  4c

Chłopcy kl. III-IV

Bieg na 100m 

II miejsce  Julek Cieślak  4c

Rzut piłeczką 0,5kg

I miejsce  Mateusz Mikulski  4c

Dziewczęta klasy V-VI

Bieg na 300m

I miejsce  Natalia Szerszeń  6c

Rzut piłeczką 0,5kg

III miejsce  Magda Kubisztal  6b

Chłopcy kl.V-VI

Trzyskok (PN+LN)

I  miejsce  Marcin Zawora  6c

Bieg na 300m

III miejsce  Marcin Zawora  6c

Bieg na 100m 

II miejsce  Krystian Nykiel  6b

Rzut piłeczką 0,5kg

III miejsce  Patryk Tęcza  6b

Sztafeta  4x 200m    III  miejsce


Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy równie udanego startu w zawodach na otwartym stadionie.

Informacje i foto: Beata Rut


POWRÓT NA PODIUM 

 

Łyżwiarze SP5 NA PODIUM FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Łyżwiarstwie szybkim, który odbył się 9 marca na obiekcie MOSiR w Dębicy.

Brąz indywidualnie - Klaudia Gawron klasa VB.

Brąz drużynowo w składzie: Klaudia Gawron VB, Klaudia Dykas VB, Julia Mazur VIA, Sandra Magdziarz VIA, Jakub Baran IVB, Dariusz Chwastek IVB, Wiktor Skrzek IVB.

Ogromne gratulacje i podziękowania dla młodych łyżwiarzy i opiekuna Doroty Myszczuk oraz trenera Michała Wiktora, którego pomoc, wsparcie i zaangażowanie było bezcenne w walce o medale.

Informacje i foto Dorota Myszczuk


WYNIKI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Język polski
Weronika Bartnik LAUREAT opiekun Dorota Pięta
Wiktoria Prokop LAUREAT opiekun Iwona Motyka
Przyroda
Jan Bereś LAUREAT opiekun Elżbieta Tabas
Matylda Kłos LAUREAT
Katarzyna Rojek FINALISTA opiekun Marzena Traciak

DZIEŃ OTWARTY 2015

 

7 marca 2015 r. odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty: w Szkole Podstawowej nr 5 dla kandydatów do klas pierwszych, w Miejskim Gimnazjum nr 3 dla kandydatów do klas pierwszych integracyjnych.

Na dzieci, które odwiedziły szkołę czekało wiele atrakcji. Mogły one uczestniczyć w warsztatach plastycznych, sprawdzić swoje umiejętności w sprawnościowym torze przeszkód, pobawić się w basenie z kulkami, poukładać piankowe klocki w sali „Radosna szkoła”. Chętne dzieci mogły także „zamówić” sobie ciekawą fryzurę w salonie piękności lub oryginalny malunek na twarzy.

W pracowni przyrodniczej można było obejrzeć ciekawostki ze świata roślin i zwierząt, a w hali sportowej uczestniczyć w grach z mini koszykówki, unihokeja roboponga oraz podziwiać pokaz układu gimnastycznego z szarfą. W sali integracji dzieci wspólnie wykonywały prace plastyczno-techniczne związane z wiosną.

Poza tym podczas Dnia Otwartego dzieci mogły odwiedzić pracownie: historyczną, komputerową, bibliotekę, mogły uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych przez siostry zakonne, skorzystać z konsultacji logopedycznych.

Niewątpliwą atrakcją minionej soboty było także przedstawienie szkolnego teatrzyku „Tablica” pt. „Bajka o smutnym królu” oraz koncert młodzieżowego zespołu HIDEWAY, który w ostatnich tygodniach był na szczycie list przebojów Radia RDN MAŁOPOLSKA.

 

W przygotowanie Dnia Otwartego zaangażowani byli: Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły.

Dziękujemy za odwiedziny wszystkim Gościom!

Informacje: Anna Szczepańska, foto: Krzysztof Jużecki, Anna Szczepańska, Barbara Kmiecik-Niedziela


„WILCZYMI ŚLADAMI” – WYNIKI KONKURSU O „ŻOŁNIERZACH NIEZŁOMNYCH”

W 2015 roku jedną z form upamiętnienia żołnierzy Podziemia Niepodległościowego była pierwsza edycja regionalnego konkursu wiedzy o Niezłomnych Żołnierzach Ziemi Dębickiej pn. „Wilczymi Śladami”. Jego organizatorami było: Katolickie Centrum Edukacji KANA w Dębicy; Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie; Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Środowisko 5 Pułku Strzelców Konnych AK w Dębicy; Miejski Zarząd Oświaty w Dębicy oraz Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy. 

Konkurs odbywał się na trzech płaszczyznach edukacyjnych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Najmłodsi uczniowie mieli do wykonania pracę plastyczną – plakat, informujący o 1 marca jako Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Prace miały uwzględniać symbolikę okresu 1939-1956, zawierać jasny i czytelny przekaz, autorską propozycję hasła plakatu.

Prace oceniało jury w składzie: Barbara Pelczar-Białek, Urszula Iwańska, Ireneusz Kozak, Zbigniew Drzymała, Tomasz Czapla i Maciej Małozięć.

Wśród prac wyróżnionych znalazł się plakat przygotowany przez uczennicę naszej szkoły Wiktorię Lis (kl. 4c).

Wręczenie nagród w konkursie odbyło się w poniedziałek 2 marca 2015 roku w Domu Kultury „KOSMOS”. Połączone było ono z pokazem specjalnym filmu dokumentalnego „Wolność i Niezawisłość. Ostatnia nadzieja” w reżyserii Sławomira Górskiego. Pokaz poprzedziła prelekcja Zenona Fajgera z Oddziału IPN w Rzeszowie oraz występ Grupy SAFO Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

żródło: KANA


ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY - 7 MARCA 2015


Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły Regulamin rekrutacji Zarządzenie

OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK

 

W najbliższych latach biblioteki dostaną miliony złotych na zakup książek. Ponieważ statystyki czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży nie są dobre, a badania wskazują, że uczniowie nie przepadają za obowiązkowymi lekturami, redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole" postanowiła zorganizować Ogólnopolskie Wybory Książek i dowiedzieć się u źródła, co chcą czytać sami zainteresowani.

Dnia 02.03.2015 roku uczniowie klas III – VI naszej szkoły wrzucali do urn karty do głosowania, gdzie wpisywali tytuły od 1 do 3 najciekawszych książek, które czytali w ostatnim czasie. Sprawozdanie z wyborów przesłano do redakcji „Biblioteki w Szkole”.

Na podstawie sprawozdań sporządzone zostaną wyniki i przekazane pani minister edukacji narodowej oraz opinii publicznej jako ważny element dyskusji o kanonie lektur i gustach czytelniczych uczniów.

Informacje i foto: Alicja Gawlik


XXV POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI "ŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI"

2 marca w DK „śnieżka” odbył się XXV Powiatowy Festiwal Piosenki "Śpiewaj razem z nami".

W kategorii wiekowej 6 - 9 lat wyróżnienie otrzymał uczeń klasy 2 b - Paweł Piotrowski. Paweł zaśpiewał dwie piosenki: "Mam tę moc" oraz piosenkę zespołu Fasolki pt." Zielone ufoludki".

W kategorii solistów 10 – 12 lat Marcin Zawora z klasy 6c zaprezentował utwory „Yesterday” oraz „Miłość rośnie wokół nas”, natomiast Paskal Zarychta z klasy 4b zaśpiewał „Mam tę moc” i „Będziesz moją panią”. Ich występy jury nagrodziło wyróżnieniem.

Gratulujemy!

Informacje: Bożena Frankiewicz, Wioletta Słyś


SUKCESY PŁYWAKÓW

 
 

W dniu 27.02.2015r. w Pustkowie odbyły się Powiatowe zawody pływackie szkół Podstawowych. Zarówno sztafeta chłopców jak i dziewcząt wywalczyły I miejsca awansując tym samym do kolejnego etapu.

       

Sztafeta dziewcząt: Bartnik Weronika, Rżany Wiktoria, Szerszeń Natalia, Świątek Joanna, Kłos Matylda, Bolek Tatiana, Chrobak Ada.

Sztafeta chłopców: Kałuża Jakub, Goździaszek Krystian, Szewc Bartłomiej, Grabowski Maciej, Maciaszek Rafał, Bereś Jan, Horodyński Antoni.

Opiekunowie: Sebastian Gogacz, Maciej Zaborowski.


WICEMISTRZOSTWO DĘBICY DLA SP- 5 W MINI SIATKÓWCE CHŁOPCÓW

  

26 lutego 2015r. odbyły się miejskie zawody w mini siatkówce chłopców w ramach IMS. Do zawodów przystąpiło sześć szkół podstawowych z Dębicy, które zostały podzielone na dwie grupy.

 

Nasza reprezentacja w składzie: Patryk Tęcza, Krystian Nykiel, Aleksander Ciepły, Kamil Wiszyński, Adam Pęk, Konrad Patyk, Karol Pancerz, Maciej Grabowski, Jakub Lach, Mikulski Mateusz opiekun p. Rafał Lach po dwóch zwycięstwach w swojej grupie zajęła pierwsze miejsce i zapewniła sobie możliwość gry w meczu finałowym.

W finale spotkaliśmy się z drużyną SP-9 I i po bardzo wyrównanym spotkaniu ostatecznie zostaliśmy wicemistrzami Dębicy, ulegając przeciwnikowi 2:1 (w setach).

Pozostałe wyniki:

I grupa

1. SP-9 I

2. SP-3

3. SP-2 

II grupa

1. SP-9 II

2. SP-10

3. SP-5

SP-9 I – SP-3

SP-9 I – SP-2

SP-3 – SP-2

2:0

2:0

2:1

SP-9 II – SP-10

SP-9 II – SP-5

SP-10 – SP-5

2:1

1:2

0:2

 Klasyfikacja końcowa

 

 1. SP-9 I
 2. SP-5
 3. SP-3
 4. SP-10
 5. SP-9 II
 6. SP-2

 

Informacje i foto: Rafał Lach


XI TURNIEJ UNIHOKEJA

 

12 stycznia odbył się XI Turniej Unihokeja. W zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców, którzy zostali nagrodzeni dyplomami.

 

Klasy IV

Klasy V

Klasy VI

I miejsce

IV c

Vb

VIb

II miejsce

IVb+c(II)

Vc

VIc

III miejsce

IV d

Va

VIa

IV miejsce

IV a

 

 

Informacje i foto: Dorota Stogiera


FINAŁ DIECEZJALEGO KONKURSU WIEDZY MISYJNEJ

 

W dniu 31 stycznia 2015 r. w Domu Formacji Misyjnej w Czchowie odbył się finałowy etap Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Misyjnej o męczennikach Diecezji Tarnowskiej pt. " Wiarę przypieczętowali swoją krwią " - ks. Jan Czuba, O. Zbigniew Strzałkowski, kl. Robert Gucwa i s. Czesława Lorek.

Do finałowego etapu zakwalifikowało się 8 szkół z Grybowa, Iwkowej, Łętowic, Słotowej, Wierzchosławic, z Tarnowa bł. Karoliny oraz nasi reprezentanci z Dębicy: Ania Kloc, Gabrysia Cyganowska i Maciej Nalepka.

Po kilkugodzinnych zmaganiach w teście i 10 rundach turniejowej wiedzy zdobyli II miejsce w diecezji!!!

 

Gratulujemy!!!

Informacje i foto: s. Anna Godek


ZIMOWISKO 2015

W pierwszym tygodniu ferii, jak co roku, było zorganizowane w naszej szkole zimowisko dla uczniów ze szkoły podstawowej. Dla dzieci zostały przygotowane różnorodne zajęcia, które pozwoliły wszystkim spędzić tydzień aktywnie i kreatywnie.

W pierwszy dzień wyruszyliśmy do Galerii MOK, gdzie można było zapoznać się z aktualną wystawą. Dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych. Wtorkową atrakcją była wizyta w odnowionym kinie „Kosmos”. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili poczynania filmowego misia Paddingtona. Następnego dnia odwiedziliśmy Muzeum Regionalne. Uczestnicy wysłuchali prelekcji o obecnych wystawach, a następnie wzięli udział w niezwykłych warsztatach plastycznych. Zadaniem uczniów było wcielić się w postać człowiek pierwotnego i namalować prehistoryczne zwierzęta.

 

W czwartek odwiedzili nas policjanci, którzy omówili z dziećmi zasady bezpieczeństwa. Następnie uczniowie udali się na salę gimnastyczną i tam zostały zorganizowane zawody sportowe.

W ostatnim dniu uczestnicy odwiedzili „Kulkoland” i pod opieką pań animatorek, wesoło spędzili poranek. Po powrocie, przy użyciu tablicy interaktywnej, została wyświetlona bajka. Następnie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zimowisko zostało oficjalnie zakończone.

Pierwszy tydzień ferii upłynął szybko. Dzieci, w koleżeńskiej i miłej atmosferze, spędziły wesoły tydzień. Mamy nadzieję, że wszyscy byli zadowoleni. Do zobaczenia w nowym semestrze!

 
 
 

Opiekunowie: p. Renata Baran, p. Edyta Kurtyka, p. Klaudia Sobuś, p. Anna Szczepańska, p. Iwona Zima. 

Informacje: Klaudia Sobuś., foto: Klaudia Sobuś, Iwona Zima.


DLA BABCI I DZIADKA...

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, a Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są oni szczególnymi dowodami miłości.

W naszej szkole uroczystość z okazji tych ważnych świąt odbyła się dnia 27 stycznia. Dzieci z klas I-III pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki i wesoło tańczyły. W formie wierszy złożyły dziadkom  i babciom serdeczne życzenia. Przedstawienie teatralne pt. „Baśniowy ambaras” upewniło przybyłych gości w tym, że ich wnuczęta posiadają zdolności muzyczne, taneczne oraz aktorskie. Dzieci wręczyły niespodzianki swoim dziadkom. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

 
 

Organizacja: p .R. Pietrzyk, p. U. Chciuk, p. A. Pancerz, p. S. Czerniak, p. E. Kurtyka, p. L. Krysiak , p. M. Świętoń , sprzęt: p. J. Kaczówka
Informacje i foto: Urszula Chciuk


WSZYSCY BAWILI SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE...

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.

Bal karnawałowy dla najmłodszych uczniów to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

W tym roku bawiliśmy się w „Kulkolandii”. Muzyka  porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, Kaczuch.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

 
 

 Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

Informacje i foto: Urszula Chciuk


ZEBRANIA Z RODZICAMI

W dniu 29.01.2015 r. (czwartek) o godz. 17.00 rozpoczną się zebrania z rodzicami.

Klasa

Wychowawca

Nr sali

0

p. Marzena Bąk

1

1a

p. Mariola Świątek-Markowska

7

1b

p. Anna Szczepańska

9

1c

p. Martyna Świętoń

8

1d

p. Renata Pietrzyk

3

1e

p. Lucyna Krysiak

4

1f

p. Joanna Sieradzka

11

2a

p. Jolanta Kiełb

6

2b

p. Wioletta Słyś

41

2c

p. Urszula Chciuk

14

2d

p. Sylwia Czerniak

13

3a

p. Lucyna Kantor

10

3b

p. Małgorzata Ciszek

2

3c

p. Edyta Kurtyka

S37

3d

p. Anna Pancerz

19

4a

p. Małgorzata Kloc

12

4b

p. Joanna Sobczyk

50

4c

p. Barbara Kubalica

46

4d

p. Dorota Pięta

49

5a

p. Marzena Traciak

53

5b

p. Małgorzata Pawełek

42

5c

p. Monika Marek

48

6a

p. Grażyna Jałowiec

55

6b

p. Elżbieta Baryłecka

47

6c

p. Joanna Siwek

43


 WOKALNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

Paskal Zarychta i Marcin Zawora niejednokrotnie w szkole prezentowali swoje umiejętności wokalne, uświetniając różne uroczystości i akademie.

 Swój talent zaprezentowali również w mieście. Paskal, uczeń klasy 4b w II Przeglądzie Talentów Artystycznych piosenką „Będziesz moją panią” zdobył wyróżnienie.

Marcin z kl. 6c, podczas 5. Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek zaśpiewał kolędę „Dla nieobecnych”. Jego występ również został doceniony i komisja przyznała mu wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!

Informacje: Bożena Frankiewicz


ZABAWA KARNAWAŁOWA KLAS IV-VI

 

Zbliża się koniec semestru. Oceny już wystawione i po uczniach da się zaobserwować zmęczenie. Po ciężkim wysiłku w dniu 21 stycznia mieli zatem okazję rozładować emocje i wyszaleć się na zabawie karnawałowej.

Frekwencja jak zwykle dopisała, bo tak świetne zabawy są tylko u nas w szkole. Atmosfera była bardzo miła. Muzyka przypadła do gustu uczestnikom, gdyż parkiet cały czas był pełny. Jak przystało na zabawę karnawałową, nie zabrakło ciekawych strojów.

Rodzice również spisali się na medal przygotowując pięknie nakryte stoły, a niektórzy również zabawy integrujące. Takie dni sprawiają, że dzieci lubią szkołę i nie śpieszno im do domu. Uśmiechy na zdjęciach mówią same za siebie.

Informacje i foto: Joanna Sobczyk


PASOWANIE NA CZYTELNIKA

 

W dniach  19, 20 i 21 stycznia 2015 r. odbyło się w bibliotece szkolnej uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Panie Alicja Gawlik i Magdalena Bielatowicz przeprowadziły zajęcia w poszczególnych klasach pod hasłem: „Pasowanie na czytelnika”.

Uczniowie wypożyczyli po raz pierwszy książkę w bibliotece szkolnej, a na pamiątkę tego uroczystego dnia każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki i dyplom pasowania.

Na trzech lekcjach starsze koleżanki z klasy 4B: Natalia Młodnicka i Natalia Matłok przebrane za zniszczone książki, przedstawiły prośby książek i pomogły w rozdaniu pamiątek dla nowych czytelników.

Informacje i foto: Alicja Gawlik, Magdalena Bielatowicz


IX POWIATOWY KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

Konkurs zorganizowany przez Wydział Edukacji już po raz dziewiąty stał się imprezą przyciągającą licznie dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Prace konkursowe ocenione zostały w czterech kategoriach: 
I – uczniowie szkół podstawowych,
II – uczniowie gimnazjów
III – uczniowie niepełnosprawni,
IV – oraz szopka rodzinna.

Na tegoroczny konkurs zgłoszono 92 bożonarodzeniowe szopki. Licznie reprezentowana była grupa szopek rodzinnych.

Szopki zostały ocenione przez komisję konkursową pod przewodnictwem Pana Ryszarda Kucaba – kierownika Galerii MOK w Dębicy. „Jury miało nie lada  kłopot, ponieważ właściwie każda szopka ze względu na swe walory kwalifikowała się do nagrody. Autorzy wykazali niezwykłą pomysłowość, zarówno odnośnie formy szopki, jak również wykorzystanego do jej budowy materiału. Możemy oglądać szopki przedstawione jako kamienne groty, stajenki, wszystkie zdumiewają bogactwem detali i barw” – ocenia dyrektor Barbara Pelczar – Białek.

 

Wśród nagrodzonych szopek znalazły się wykonane przez uczniów naszej szkoły

 

w kategorii I:

wyróżnienie – Alicja Wojnarowska, Natalia Młodnicka, Anna Kloc

w kategorii III:

wyróżnienie – Jakub Dobek


w kategorii IV:

I miejsce – Maria Chęciek

 

Serdecznie gratulujemy! 

źródło: Powiat Dębicki


MAŁY MISTRZ

 

Program Mały Mistrz realizowany jest w klasach pierwszych szkół  podstawowych. W naszej szkole jest to klasa Ib-sześciolatków.

12 grudnia odbyło się ogólnopolskie podsumowanie realizacji pierwszego etapu tego programu. Wzięli w nim udział nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczyciele wychowania fizycznego.

Do udziału w konferencji zaproszono przedstawicieli Ministerstwa Sportu oraz Ministerstwa  Edukacji. Spotkanie to zostało poprzedzone częścią sportową, do której zaproszono cztery szkoły z Dębicy i powiatu dębickiego: SP - Dębica, SP- 9 Dębica, SP- Pustków i SP- Brzeżnica. Dwie szkoły przedstawiły krótkie prezentacje zdobytych sprawności: SP Brzeżnica sprawność unihokeisty, a dzieci z naszej szkoły sprawności w kategorii lekka atletyka. Po prezentacjach odbyły się gry i zabawy na zasadzie wyścigu rzędów w 6 konkurencjach, pokazy sportowe i artystyczne.

Na zakończenie każde dziecko nagrodzone zostało medalem i prezentem od Mikołaja. Każdej drużynie towarzyszył znany Mistrz Sportu. Klasę Ib wspierał pan Janusz Kaczówka.

Informacje i foto: Beata Rut


Radosnych, zdrowych i spokojnych
Świąt Bożego Narodzenia
oraz realizacji wszystkich, nawet najbardziej śmiałych,
planów i marzeń
w nadchodzącym,
Nowym 2015 Roku

 

życzy
Dyrekcja,
Grono Pedagogiczne,
Uczniowie i Pracownicy
Zespołu Szkół nr 1 w Dębicy


JASEŁKA

Organizacja: s. Anna Godek, s. Ewa Tomaszewska, p. Anna Szczepańska, foto: Joanna Sobczyk


SPOTKANIA WIGILIJNE

Okres Świąt Bożego Narodzenia, to czas szczególny, to czas w którym wszyscy spotykamy się przy wigilijnym stole i składamy sobie wzajemnie najlepsze życzenia, łamiąc się opłatkiem. Dlatego tradycją naszej szkoły są spotkania wigilijne.

Podczas wigilii uczniowie klasy II c przygotowali dla swoich młodszych kolegów z oddziału ”0” krótkie przedstawienie pt.: „Przyszły dzieci do Jezuska”. Młodzi aktorzy wspaniale wcielali się w swoje role. Obdarowali wszystkich dobrym słowem, serdecznym śpiewem, życząc Wesołych Świąt.

 

 
 
 

Informacje i foto: Urszula Chciuk


SZKOLNY KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

16 grudnia 2014r. w naszej szkole został zorganizowany Szkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Do konkursu zgłoszono 22 szopki przygotowane przez dzieci i ich rodziny. Jury, w skład którego wchodzili nauczyciele plastyki i techniki oraz dyrekcja szkoły miało niezwykle trudną decyzję do podjęcia, gdyż poziom prac był bardzo wysoki.  

 Ostatecznie nagrodzono szopki:

Alicja Wojnarowska kl.2c
Natalia Młodnicka kl.4b
Anna Koc kl.4c
Jakub Dobek kl.5a
Maria Chęciek kl.2b
Gabriela Cyganowska kl.4c
Karol Pancerz kl.6b
Amelia Ciepły kl.6c
Weronika Bartnik kl.6c
Jan Bereś kl.6c,
Bartosz Banaś kl.4c
Zuzanna Gosek kl.4c
Natalia Durołek kl.1f
Laura Blacha kl.1b
Karol Ciszek kl.1e
Natalia Maziarka kl.1f
Martyna Krzyżanowska kl.1e
Mikela Wiktorska kl.5b
Jakub Banaś kl.6b
Aleksandra Pierzchała kl.5b
Natalia Matłok kl.4b
Gabriela Kośkiewicz kl.4a

Szopki wykonane przez: Alicję Wojnarowską, Natalię Młodnicką, Annę Koc, Jakuba Dobka, Marię Chęciek i Gabrielę Cyganowską zostały zakwalifikowane do Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, który odbędzie się w styczniu 2015 r. w Galerii Sztuki MOK w Dębicy przy ul. Akademickiej 8.

Informacje i foto: Lidia Parys


PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZKIE W BADMINTONIE

27.11.2014r. w kategorii dziewcząt i 4.12.2014r. w kategorii chłopców w Straszęcinie odbyły się półfinały wojewódzkie IMS w badmintonie. Naszą szkołę reprezentowali:  Amelia Ciepły i Magda Kubisztal oraz Jakub Gych, Szymek Dereń i Igor Zima. Zawodnicy stoczyli walki singlowe i deblowe, niestety, przewaga badmintonistów z innych szkół nie pozwoliła na wejście do finału. Wielkim przeżyciem była możliwość obserwowania gry Jessiki Orzechowicz, zajmującej III miejsce w ogólnopolskiej liście klasyfikacyjnej młodzików  w badmintonie, która reprezentowała SP Tarnowiec.  Ostatecznie dziewczęta uplasowały się na XI miejscu, a chłopcy na X miejscu (na 22 zgłoszone szkoły). Gratulujemy świetnej postawy naszym uczniom!

Informacje: Dorota Stogiera


LISTOPAD POD ZNAKIEM BADMINTONA

14 listopada na odbyły się I Mistrzostwa Szkoły w Badmintonie. Do gry w kategorii klas IV stawiło się prawie trzykrotnie więcej zawodników, niż było zapisanych. Z tego też powodu najmłodsi badmintoniści rozgrywali walki w systemie pucharowym. Starsi uczniowie walczyli systemem „każdy z każdym”. Po wielogodzinnych, zaciętych bojach, medale otrzymali:

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Dziewczęta kl. IV

Karolina Ortyl

Łucja Sokołowska

Dagmara  Pasik

Chłopcy kl. IV

Igor Zima

Mateusz  Mikulski

Artur Patyk

Dziewczęta kl.V

Wanessa Fryz

Aleksandra Kubiszyn

 

Chłopcy kl. V

Jakub Lach

Maciej Kubiszyn

 

Dziewczęta kl.VI

Weronika Bartnik

Amelia Ciepły

Magda Kubisztal

Chłopcy kl.VI

Konrad Patyk

Jaklub Grych

Szymon Dereń

W kolejnych dniach zwycięzcy z klas IV i VI spotykali się na grach sparingowych, na których wybrano reprezentantów szkoły.  Cieszy zwłaszcza postawa „czwartaków”, którzy walczyli ze starszymi kolegami punkt za punkt. 

Informacje i foto: Dorota Stogiera


TESTY KLAS III

W październiku zakończyła się diagnoza poziomu motorycznego klas III. Od stycznia najmłodsi sportowcy rozpoczną przygotowania do majowego turnieju „Baw się z nami”.

Informacje: Dorota Stogiera


BIEGI PRZEŁAJOWE

9 października odbyły się miejskie i powiatowe zawody w biegach przełajowych. Ze sportowców naszej szkoły najwyżej uplasowali  się Weronika Pigóra (II miejsce w mieście i IV w powiecie), Zuzia Dziurgot (II miejsce w mieście i VI w powiecie) oraz Marcin Zawora (II miejsce w mieście, V w powiecie).  Do finału wojewódzkiego awansowała Weronika, jednak ze względu na stan zdrowia nie mogła wystartować  w Kolbuszowej.

Informacje i foto: Dorota Stogiera


UCZNIOWIE ZAKWALIFIKOWANI DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO
KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Konkurs z przedmiotu Imię i nazwisko ucznia Opiekun Termin konkursu
wojewódzkiego

Język polski

Wiktoria Prokop p. Iwona Motyka 24.01.2015
Weronika Bartnik p. Dorota Pięta
Przyroda Jan Bereś p. Elżbieta Tabas 7.03.2015
Matylda Kłos
Katarzyna Rojek p. Marzena Traciak

OGÓLNOPOLSKI KONKURS POLSKIEJ POEZJI RELIGIJNEJ
„PIERŚCIEŃ ŚWIĘTEJ KINGI” 2014

W dniach 18-19 grudnia odbędzie się finał Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Świętej Kingi”. W tym roku weźmie w nim udział Alicja Wojnarowska, która w eliminacjach rejonowych zorganizowanych w SP 9 zajęła III miejsce.  Na uznanie zasługuje także wyróżnienie, które w tych eliminacjach uzyskała Natalia Młodnicka – uczennica klasy 4b.

Niewątpliwą atrakcją Konkursu jest jego finał, który zorganizowany zostanie w niezwykłej scenerii Kopalni Soli – Bochnia. Uczestnicy finału mogą również liczyć na wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów, m.in. zwiedzanie Kopalni Soli, nocleg 240 metrów pod ziemią oraz warsztaty prowadzone przez znanych aktorów.

Gratulujemy!

 

Informacje i foto: Urszula Chciuk


WITAJ ŚWIĘTY MIKOŁAJU!

5 grudnia na prośbę Samorządu Uczniowskiego, po przeczytaniu wszystkich listów od grzecznych dzieci, Święty Mikołaj zawitał w progi naszej szkoły, by spełnić ich marzenia. Wraz z aniołami, którzy mu pomagali, rozdawał prezenty i sprawiał wiele radości.O co w tym roku dzieci prosiły Świętego Mikołaja? W listach pisanych na zajęciach komputerowych większość oczekiwała różnych prezentów: zabawek, telefonów, tabletów, słodyczy. Jednak były również i takie, które marzyły o innym prezencie. Zapewne Świętemu Mikołajowi łatwiej byłoby spełnić marzenia większości niż dwóch dwunastoletnich chłopców, którzy w swoim liście napisali:

Dębica, 04.12.2014r.

Drogi Mikołaju!

 

Na wstępie bardzo serdecznie chcielibyśmy Cię pozdrowić. Niedługo zbliża się Twoje święto, więc pomyśleliśmy, że napiszemy ten list, żeby Cię o coś poprosić, ale w tym roku o nic tylko dla siebie.

Na tym świecie żyjemy dopiero 12 lat, ale wiele rzeczy już widzieliśmy. Niestety nie wszystko nam się podoba. Ludzie nie są dla siebie życzliwi, nie szanują siebie nawzajem, okradają się, zabijają z błahych powodów. Ciągle w radiu i w telewizji słyszymy: ‘’zabił staruszkę dla 23zł.’’ albo ‘’popełnił samobójstwo, bo odcięli mu prąd’’. Takie są niestety realia. Ktoś musi coś z tym zrobić, dlatego zwracamy się z tym zadaniem do Ciebie. Prosimy Cię, aby ludzie nabrali szacunku do życia i zdrowia, żeby nie wyśmiewali się z innych oraz nie byli chciwi i łakomi na cudzą własność. W tym roku nie prosimy Cię o prezent materialny, jak to było w poprzednich latach, ponieważ wszystko czego chcieliśmy już mamy, a żeby być szczęśliwymi brakuje nam tylko pokoju i zgody między ludźmi. Wiemy, że to uszczęśliwi nie tylko nas, ale też wiele innych osób na tym świecie. 

Mamy nadzieję, że znajdziesz czas, żeby przeczytać ten list i spełnić to marzenie, chociaż są jeszcze inne dzieci pragnące dostać ulubione z reklam lalki Barbie i pluszowe Teletubisie.

Brajan & Dawid

Miejmy nadzieję, że Święty Mikołaj przeczytał ten list i spełni ich marzenie...

 

Informacje i foto: Joanna Sobczyk


ZABAWA ANDRZEJKOWA

 

Zabawa andrzejkowa zagościła już na stałe w szkolnym kalendarzu imprez. 26 listopada był tym dniem, kiedy uczniowie klas 4-6 nie chcieli wychodzić ze szkoły i wracać do domu. Wspólną zabawę, żarty, tańce i wróżby zapewne jeszcze długo będą wspominać. Każda klasa przygotowała swoją salę do zabawy. Rodzice zadbali o suto zastawione i pięknie nakryte stoły a pani Bogusia – opiekun Samorządu Uczniowskiego – zorganizowała muzykę. Dzieci przygotowały wróżby.

 

Po kilkunastu latach pracy myślałam, że niewiele może mnie jeszcze zaskoczyć. Jednak tegoroczne zaangażowanie rodziców w przygotowanie zabawy dla dzieci przekroczyło wszelkie moje wyobrażenia. W klasie 4b pani Ania wcieliła się w rolę animatora zabawy i przez trzy godziny umilała czas uczniom. Jedna konkurencja goniła drugą, a każde dziecko zdobyło jakąś nagrodę. Wszyscy wyszli uśmiechnięci i zadowoleni, pytając kiedy będą „poprawiny”. Z resztą sami zobaczcie.

Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Kolejna zabawa dopiero na koniec karnawału…

Informacje i foto: Joanna Sobczyk


ZEBRANIA Z RODZICAMI

W dniu 20.11.2014 r. (czwartek) o godz. 17.00 rozpoczną się zebrania z rodzicami.

Klasa

Wychowawca

Nr sali

0

p. Marzena Bąk

1

1a

p. Mariola Świątek-Markowska

7

1b

p. Anna Szczepańska

9

1c

p. Martyna Świętoń

8

1d

p. Renata Pietrzyk

3

1e

p. Lucyna Krysiak

4

1f

p. Joanna Sieradzka

11

2a

p. Jolanta Kiełb

6

2b

p. Wioletta Słyś

41

2c

p. Urszula Chciuk

14

2d

p. Sylwia Czerniak

13

3a

p. Lucyna Kantor

10

3b

p. Małgorzata Ciszek

2

3c

p. Edyta Kurtyka

S37

3d

p. Anna Pancerz

19

4a

p. Małgorzata Kloc

12

4b

p. Joanna Sobczyk

50

4c

p. Barbara Kubalica

46

4d

p. Dorota Pięta

49

5a

p. Marzena Traciak

53

5b

p. Małgorzata Pawełek

42

5c

p. Monika Marek

48

6a

p. Grażyna Jałowiec

S15

6b

p. Elżbieta Baryłecka

47

6c

p. Joanna Siwek

43


POWIATOWY KONKURS POEZJI RELIGIJNEJ

W dniach 13-14 listopada br. w Domu KulturyŚnieżka” w Dębicy odbył się finał Powiatowego Konkursu Poezji Religijnej organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, średnich i dorosłych.  Obejmował trzy kategorie: recytacja, poezja śpiewana, monodram.
   Uczestnicy finału prezentowali różnorodne teksty: pisane prozą i poetyckie, polskie lub obce w polskim tłumaczeniu, które można zaliczyć do liryki religijnej oraz wiersze, modlitwy, poezję poszukującą sensu egzystencjalnych dylematów istnienia, poezję poszukującą odpowiedzi na najbardziej istotne pytania dotyczące bytu…

Ogromny kolejny sukces recytatorski osiągnęła Alicja Wojnarowska, która zachwyciła jury prezentacją wiersza Małgorzaty Nawrockej – PAKOWAŁA SIĘ BABCIA DO NIEBA i zajęła II miejsce w konkursie.

Serdecznie gratulujemy!
   

Informacje i foto: Urszula Chciuk


EKO-ZAKRĘCENI

   

Uczennica naszej szkoły Alicja Wojnarowska otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę specjalną Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Eko-Zakręceni „Znajdź piękno w rzeczach prostych, zwyczajnych, w przedmiotach codziennego użytku, tych które wyrzucasz i nie zwracasz na nie uwagi – przekształć je w coś niekonwencjonalnego, w dzieło sztuki. Niech to będzie piękno znalezione…” organizowanego przez Rzeszowski Dom Kultury. Celem konkursu było m.in.: zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej, propagowanie zasad prawidłowej segregacji odpadów, wtórne wykorzystanie odpadów jako tworzywa artystycznego. Uczniowie wykonali wiele ciekawych prac plastycznych.

Na konkurs wpłynęło 205 prac, które rozpatrywano w trzech kategoriach: prace płaskie, przestrzenne i eksperyment artystyczny  w dwóch grupach wiekowych 7-9 lat oraz 10 - 12 lat.

W piątek, 24 października o godz.10.00, w Rzeszowskim Domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród i otwarcie wystawy z pracami uczniów.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Informacje i foto: Urszula Chciuk


NIC NIE DANE JEST NA ZAWSZE…

 

W myśl tego hasła dnia 12 listopada 2014 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i Święta Patrona Miejskiego Gimnazjum nr 3.

Wzięli w niej udział: Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie.

Byliśmy świadkami ciekawych refleksji nad patriotyzmem zaprezentowanych przez trzy kolejne pokolenia Polaków – przedstawicieli XIX, XX i XXI wieku. Na zadane pytanie: Co się komu w duszy gra, co kto w swoich widzi snach?, reprezentanci swojego wieku przedstawiali krótki rys historyczny i śpiewali piosenki odzwierciedlające klimat i znamienne wydarzenia tamtych czasów.

 

Była to ciekawa lekcja historii i patriotyzmu, pokazująca, że niezależnie od czasu, NIEPODLEGŁOŚĆ wymaga naszej troski.

Wystąpili:

Członkowie koła dziennikarskiego w składzie: Wiktoria Kędzior kl. II A, Anna Dydo kl. II A, Katarzyna Kurczyńska kl. II D, Magdalena Kurczyńska kl. II D, Joanna Wiącek kl. II C, Nina Rodak kl. II C

Soliści szkolnego zespołu muzycznego: Marcin Zawora kl. VI C, Paskal Zarychta kl. IV B, Karolina Kosiba kl. I B, Dorota Kusibab kl. I A, Bartłomiej Stanek kl. I A, Wiktoria Straciło kl. III E

Organizacja: p. B. Kmiecik – Niedziela: scenariusz; p. I. Konsur – Loda: prezentacja; p. A. Pyrchla: dekoracja; p. B. Frankiewicz: oprawa muzyczna; p. K. Jużecki: foto; p. J. Kaczówka: sprzęt; D. Tabor: kl. II B – foto i charakteryzacja


TURNIEJ PIŁKARSKI O PUCHAR TYMBARKU

Dużym sukcesem rozpoczęli swój udział w tegorocznej edycji zawodów „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” reprezentanci SP5 Dębica. Turniej ten, mający rangę oficjalnych mistrzostw Polski dziewcząt i chłopców w kategorii U-10, to największe rozgrywki piłkarskie dla dzieci w Europie. Sukces ostatniej edycji, której finał po raz pierwszy miał miejsce na Stadionie Narodowym w Warszawie, spowodował, że kolejna, XV już odsłona turnieju spotkała się z rekordowym zainteresowaniem. W rozpoczętych 27 października rozgrywkach szansę rywalizacji dostało ponad 270 tys. dzieci z całego kraju. Uczniowie naszej szkoły, na co dzień trenujący w piłkarskiej szkółce Igloopolu Dębica wzięli 5 X 2014 r. na boiskach w Pustyni udział w powiatowych eliminacjach do turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Chłopcy spisali się rewelacyjnie i zajmując drugie miejsce uzyskali awans do finału wojewódzkiego, który na wiosnę odbędzie się w Stalowej Woli.

Sukces tym bardziej godny podkreślenia, że drużynę stanowili nie tylko chłopcy z roczników 2005 (5 chłopców), ale także z rocznika 2006 (5 chłopców), którzy wcale nie odstawali umiejętnościami od swoich starszych kolegów, z którymi musieli rywalizować na boisku, a charakterem i zaangażowaniem niejednokrotnie ich przewyższali.

 Po dwóch pewnych, wysokich zwycięstwach (10:0, 13:0) w meczach grupowych, „Piąteczce” przyszło się zmierzyć w meczu półfinałowym z gospodarzem turnieju SP Pustynia. Mecz o sporym ciężarze gatunkowym, zacięty i pełen walki (zwycięzca miał już zagwarantowany udział w finale wojewódzkim) rozstrzygnął się dopiero w rzutach karnych, które lepiej egzekwowali zawodnicy SP 5 i tym samym mogli wspólnie odtańczyć taniec radości. Minimalna porażka w spotkaniu finałowym nie miała już większego znaczenia, ponieważ w wyniku połączenia rozgrywek dwóch powiatów: dębickiego i ropczycko-sędziszowskiego do finału wojewódzkiego kwalifikowały się dwie drużyny. 

SP 5 „Piąteczka” Dębica – SP Pustków 10:0
(Bartosz Banaś 5, Kacper Tuszyński 3, Eryk Przetacznik, Bartosz Persak)

SP 5 „Piąteczka” Dębica – SP Brzeźnica 13:0
(Kacper Tuszyński 4, Paweł Pragłowski 4, Bartosz Persak, Bartosz Banaś, Wiktor Kędzior, Piotr Burza)

 

Półfinał:
SP 5 „Piąteczka” Dębica – SP Pustynia 0:0 k. 2-1

Finał:
SP 5 „Piąteczka” Dębica – SP 9 Dębica 1:2
(Kacper Tuszyński)

 

"Piąteczka" wystąpiła w składzie: Bartosz Banaś (IVc), Eryk Przetacznik (IVd), Wiktor Kędzior (IVd), Paweł Pragłowski (IIIb, Oskar Wrona (IIIb) (rocznik 2005), Kacper Tuszyński (IIb), Bartosz Persak (IIIc), Piotr Burza (IIb), Igor Ligęzka (IIIc), Miłosz Gaweł (IIIc) (rocznik 2006). Opiekunami  drużyny byli: p. R. Lach, p. R. Tuszyński, p. G. Persak

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim!

Informacje i foto: Rafał Lach


UCZNIOWIE ZAKWALIFIKOWANI DO ETAPU REJONOWEGO
WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Konkurs z przedmiotu Imię i nazwisko ucznia Termin konkursu rejonowego
Język angielski Ada Chrobak 8.11.2014
Rafał Maciaszek

Matematyka

Monika Sarama 15.11.2014
Jakub Grych
Piotr Sygulski

Język polski

Wiktoria Kwiatek 22.11.2014
Urszula Hendras
Wiktoria Prokop
Weronika Bartnik
Marcin Zawora

Język niemiecki

Rafał Maciaszek 29.11.2014
Igor Kania
Kaja Buczek
Dominik Cudak
Aleksandra Śliwa
Miłosz Wyszyński

Przyroda

Jan Bereś 6.12.2014
Katarzyna Rojek
Aleksandra Śliwa
Matylda Kłos

Historia

Marcin Zawora 13.12.2014
Wiktoria Kwiatek
Wiktoria Prokop
Zuzanna Barnaś
Marianna Skiba
Julia Sikora

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

 

29 października (środa), jak co roku, odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania pierwszoklasistów. Dzieci z niecierpliwością czekały na ten dzień, w którym staną się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

Wraz ze swoimi wychowawcami uczniowie przygotowali przedstawienie słowno-muzyczne „W krainie wróżek”. Przy wsparciu starszych koleżanek – uczennic z klasy IV a – odwiedziły cztery krainy, w których wykonywały rozmaite zadania, aby zostać odczarowanymi z zaklęcia Złej Wróżki. N szczęście wszystkie zdania wykonały śpiewająco i dzięki Dobrej Wróżce mogły przystąpić do najważniejszej części uroczystości – ślubowania.

Po złożeniu przysięgi na flagę państwową pan dyrektor Wiesław Broda i pani dyrektor Renata Baran symbolicznymi ołówkami dokonali pasowania uczniów. Od pana dyrektora uczniowie usłyszeli wiele miłych słów, zapewniających, że nasza szkoła to wspaniałe miejsce nauki i wspólnej zabawy. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Od tej chwili pierwszaki oficjalnie należą już do braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy.

Organizatorzy: Renata Pietrzyk, Lucyna Krysiak, Anna Szczepańska, Joanna Sieradzka, Martyna Świętoń, Mariola Świątek-Markowska.

Informacja i foto: Renata Pietrzyk 


MIEJSKIE OBCHODY DNIA PATRONKI MIASTA DĘBICY

 

W dniu 21 października 2014 roku delegacja uczniów klas I- III wzięła udział w Miejskich Obchodach Dnia Patronki Miasta Dębicy. Podczas uroczystości dokonano podsumowania IV edycji konkursów o Św. Jadwidze Śląskiej-Patronce miasta  Dębicy.

  W konkursie plastycznym dla uczniów klas I-III oceniono aż sto dziesięć prac. Uczniowie naszej szkoły znaleźli się w ścisłej czołówce. Uczennica klasy 2c Alicja Wojnarowska wywalczyła III miejsce. Wyróżnienia otrzymali Maria Chęciek kl.2b, Natalia Maziarka kl.1f, Alicja Kraszkiewicz kl.1b, Laura Kania kl.3b, Justyna Ryczek kl.2a, Wiktor Ramski kl.3c. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace można obejrzeć w Miejskim Ratuszu w Dębicy.

Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. GRATULUJEMY!

     

Informacje: Wioletta Słyś, foto: Urszula Chciuk


MALUCHY W BAŚNIOWYM ŚWIECIE

Chłodny październikowy poniedziałek na długo zostanie w pamięci przedszkolaków naszego Zespołu Szkół. A wszystko za sprawą pięciu gimnazjalistek z klasy II E, które wcieliły się w bajkowe postaci i odwiedziły maluchy w ramach akcji „Duży czyta małemu”.

Królowa, księżniczki i klaun przeprowadzili konkurs: „Znam i potrafię opowiadać bajki”, w trakcie którego maluchy wykazały się znajomością klasycznych baśni, odgadywały ich tytuły oraz dopowiadały dalsze losy bohaterów. Najlepsi zostali odznaczeni medalami i nagrodzeni książkami. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali drobne upominki od królewskiej rodziny, zatańczyli wspólny taniec a na koniec odbyła się pamiątkowa sesja zdjęciowa. Najbardziej oblegana była księżniczka Wiktoria.

Niezmiennie uśmiechnięte buzie i ogrom radości jaki za każdym razem wywołuje w zerówce przybycie królewskiej rodziny sprawiło, że akcja „Duży czyta małemu” odbywa się cyklicznie ku uciesze zarówno maluchów jak i przebierających się gimnazjalistów.

   

 

Organizatorzy: M. Bielatowicz E. Dzięgielowska, foto E. Dzięgielowska


WOJEWÓDZKIE PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ, GMIN, POWIATÓW I KLUBÓW
ZA ROK 2013/2014

W dniu 24 października 2014 r. w sali widowiskowo-kinowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół, Gmin, Powiatów i Klubów za rok szkolny 2013/2014.

Zawody szkolne organizowane przez Szkolny Związek Sportowy rozgrywane są w trzech kategoriach wiekowych: dla szkół podstawowych - Igrzyska Młodzieży Szkolnej, dla gimnazjów - Gimnazjada młodzieży i dla szkół średnich - Licealiada. W ubiegłym roku szkolnym zorganizowano tego typu zawody we wszystkich powiatach i wszystkich gminach naszego województwa. Startowało w nich ponad 105 tysięcy młodych sportowców.

Zanim wręczono nagrody dla najlepszych szkół, gmin i powiatów wyróżniono pamiątkowymi medalami, dyplomami i drobnymi upominkami ostatnich laureatów ubiegłorocznych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Od trzech lat klasyfikacja szkół odbywa się pod honorowych patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

W Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej sklasyfikowano aż 700 szkół podstawowych. Wyróżniono 6 najlepszych. Wśród nich na V miejscu znalazła się PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 W DĘBICY!!!

 

W ubiegłym roku szkolnym po raz kolejny rozegrano cykl zawodów pod nazwą wojewódzka Gimnazjada młodzieży. W tej kategorii sklasyfikowano 462 gimnazja. Nagrodzono 6 najlepszych, wśród których nasze gimnazjum okazało się najlepsze.

MIEJSKIE GIMNAZJUM NR 3 W DĘBICY ZAJĘŁO I MIEJSCE UZYSKUJĄC TYTUŁ MISTRZA WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO!!!

Patronat honorowy nad całym cyklem Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl.

Prowadzona była również klasyfikacja powiatów o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. Tutaj też wszystkie 25 powiatów brało udział w zawodach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów I MIEJSCE uzyskał powiat dębicki, 2 miejsce – powiat sanocki, a 3 miejsce – powiat grodzki Rzeszów.

Nagrody dla szkół ufundował Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie ze środków Samorządu Województwa Podkarpackiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Łączna pula nagród wyniosła prawie 20.000 złotych. Nagrody wręczali:

- Pan Bogdan Romaniuk – członek Zarządu Województwa Podkarpackiego,
- Pan Jarosław Reczek
Dyrektor Departamentu Promocji, Turystyki, Sportu i Współpracy Międzynarodowej UM WP,
- Pan Jacek Wojtas – Podkarpacki Kurator Oświaty, Prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie,
- Panowie Jacek Boho i Kazimierz Zima – Wiceprezesi Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie.

Imprezę uświetniły występy: Zespół Mażoretek „Incanto” – WDK Rzeszów; Zespół „Uśmiech” – WDK Rzeszów; Zespół „Maraton Boogie” z Giedlarowej; Zespół akrobatyczny – Gim. Sportowe Rzeszów.

Bardzo dobre wyniki szkół i klubów we współzawodnictwie nie były by możliwe gdyby nie pełna zaangażowania i poświęcenia praca nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów, dyrekcji szkół, działaczy sportu szkolnego. Kilku z nich wyróżniono.

 

Zarząd Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związek Sportowy w Rzeszowie przyznał Honorowe medale „Za zasługi w sporcie szkolnym”. Jednym z wyróżnionych nauczycieli został Pan Rafał Lach – nauczyciel wychowania fizycznego w SP Nr 5 w Dębicy. Zarząd PW Szkolnego Związku Sportowego przyznał także nauczycielom honorowe dyplomy „Za zasługi w rozwoju sportu szkolnego”. Wyróżnionym nauczycielem wychowania fizycznego z naszego gimnazjum został Pan Krzysztof Jużecki.


IV MIEJSCE W POLSCE DLA DRUŻYNY PIĄTKA DĘBICA W 5 TURNIEJU ORLIKA O PUCHAR PREMIERA RP W KATEGORII CHŁOPCÓW 12 – 13 LAT

W dniach 15 – 18.10.2014 r. w Warszawie odbyły się finały ogólnopolskie 5 Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Na starcie warszawskiego turnieju stanęły 64 drużyny – zwycięzcy finałów wojewódzkich w czterech kategoriach wiekowych: dziewcząt i chłopców 10 – 11 lat oraz 12 – 13 lat. Województwo podkarpackie w kategorii chłopców starszych 12 – 13 lat reprezentowali zawodnicy SP5 Dębica i MG3 Dębica pod nazwą PIĄTKA DĘBICA. Drużyny w pierwszej fazie turnieju walczyły w czterech grupach po cztery zespoły w systemie „każdy z każdym”.

Zawodnicy w składzie: Bartłomiej Ciepiela, Gerard Ciba, Sebastian Kitrys, Michał Stachnik, Patyk Konrad, Gabriel Blezień, Patryk Gawron, Piotr Stanok, Bartłomiej Podraza wraz z opiekunem p. Rafałem Lachem, dzielnie stawiali czoło kolejnym drużynom grupowym. Walczyło 16 drużyn w 4 grupach: Gimnazjum Mogilno - Piątka Dębica 4:4; Gim. Nr 1 Żaromin – Piątka Dębica 1:6; Orlik XXVI LO Łódź – Piątka Dębica 3:0. Efektem tego stał się awans z drugiego miejsca do kolejnej fazy turnieju.

W kolejnym dniu zmagań piłkarskich w ćwierćfinale Piątka Dębica wygrała spotkanie z Orlikiem Milanów, pokonując przeciwnika 3:1, awansując do najlepszej czwórki zawodów. W półfinale po bardzo ciężkim spotkaniu Piątka Dębica musiała uznać wyższość rywali z Gimnazjum z Mikołowa (późniejszego zwycięzcę 5 turnieju orlika) w stosunku 0:7. Późnym popołudniem rozegrany został mecz o trzecie miejsce w turnieju, gdzie spotkaliśmy się z drużyną Orlik Łódź i niestety nie powiodło się i tym razem - wynik spotkania 0 : 5 dla przeciwnika.

Ostatecznie PIĄTKA DĘBICA zajęła IV MIEJSCE w finale ogólnopolskim w 5 Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP w kategorii drużyn chłopców 12 - 13 lat. Jest to najwyższe miejsce drużyny z województwa podkarpackiego w dotychczasowej historii tych rozgrywek.

GRATULACJE!!!


WYCIECZKA DO KRAKOWA

 

Dnia 02.10.2014 r. klasy 4d, 5a, 6a pojechały na wycieczkę do Krakowa. Najpierw dzieci obejrzały spektakl pt. „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Wnętrza teatru wywarły ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki. Spektakl okazał się porywającym widowiskiem, zapraszającym do wspólnego śpiewania. Przyciemnione okulary pozwalały odczuć zaczarowaną rzeczywistość, którą tworzyły barwne kostiumy, piękne dekoracje oraz efekty świetlne.

Po dynamicznie zagranym spektaklu dzieci gościły w Domu Jana Matejki na ul. Floriańskiej. Zobaczyły tam pracownię słynnego malarza, jego obrazy oraz zgromadzone przez artystę ciekawe eksponaty.     

Dźwięk hejnału zaprosił nas do obejrzenia perły architektury gotyckiej, czyli Kościoła Mariackiego, w którym podziwialiśmy polichromie świątyni, jej wyposażenie, a przede wszystkim ołtarz Wita Stwosza. Pobyt na zabytkowym Rynku umilił mim, który pozował do zdjęć.

Droga Królewska zaprowadziła nas na Wawel. Po drodze zrobiliśmy przystanek przed barokowym kościołem św. Piotra i Pawła oraz przed romańskim kościołem św. Andrzeja.

Na Wawelu zwiedziliśmy Katedrę, dziedziniec wawelski oraz przywitaliśmy się ze smokiem, zerkając na niego z murów wawelskich.

Wyprawa do Krakowa pozostanie długo w pamięci uczestników wycieczki.

Informacje i foto: Dorota Pięta


WYCIECZKA DO KRAKOWA

 

9 października 2014 klasa VI b i część klasy VI c pojechały na wycieczkę do Krakowa.

W Mogile (Nowa Huta) zwiedziliśmy opactwo oo. Cystersów. Oglądaliśmy zabudowania klasztorne z roku 1222, ogród różany, kapitularz oraz kościół. Największe wrażenie zrobiły na nas freski z XVI w. wykonane przez Stanisława Samostrzelnika - cystersa mogilskiego.

Na Wawelu zwiedziliśmy apartamenty reprezentacyjne królów Polski z kolekcją arrasów na czele. Podziwialiśmy komnaty, stropy zdobione głowami, liczne obrazy. Wyszliśmy na wieżę Katedry, żeby dotknąć serca dzwonu Zygmunta z 1520 r. , który waży ponad 12 ton. Zwiedziliśmy Katedrę, Kaplicę Zygmuntowską oraz groby królewskie, kryptę Marszałka Piłsudskiego i grób prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Zobaczyliśmy dom i pracownię Wita Stwosza, a oglądany z bliska ołtarz w Kościele Mariackim zrobił na nas duże wrażenie. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Jana Matejki przy ulicy Floriańskiej. Czas wolny spędziliśmy w Sukiennicach.

Organizatorem wycieczki była p. Elżbieta Baryłecka wraz z opiekunami: p. Dorotą Myszczuk i p. Stanisławem Wałęgą. 


 

Informacje i foto: Elżbieta Baryłecka


DĘBICA - DLA OŚWIATY

Dnia 15 października 2014 roku odbyła się w naszej szkole doniosła uroczystość - Miejskie Obchody Dnia Edukacji Narodowej połączone z podsumowaniem osiągnięć sportowych za rok szkolny 2013/2014.
Zgromadzonych przywitał chór Zespołu Szkół nr 1 z towarzyszeniem zespołu kameralnego, który zaprezentował pieśń Gaudeamus.
Prowadzący: p. Anna Furman - wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Dębicy i p. Ireneusz Kozak - dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty powitali przybyłych gości, wśród których znaleźli się:

 • Burmistrz Dębicy - p. Paweł Wolicki,

 • zastępca Burmistrza - p. Jerzy Gągała,

 • przewodniczący Rady Miejskiej - p. Stanisław Leski,

 • poseł na Sejm Rzeczypospolitej - p. Jan Warzecha,

 • przedstawiciel Podkarpackiego Kuratora Oświaty - p. Anna Pieniążek,

 • przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego - p. Tadeusz Łoś - Kamiński,

 • przewodniczący Komisji Oświaty - p. Ryszard Pękala,

 • radni Rady Miejskiej,

 • ksiądz proboszcz  - Józef Wątroba,

 • Matka Generalna Zgromadzenia Sióstr Służebniczek - siostra Maksymilla Pliszka,

 • prezes Zarządu Oddziału ZNP w Dębicy - p. Anna Puzon,

 • przedstawiciele publicznych i niepublicznych placówek dębickich,

 • dyrektorzy miejskich gimnazjów, szkół podstawowych, żłobka, przedszkoli,

 • nauczyciele,

 • rodzice,

 • uczniowie.

Na wstępie popłynęły życzenia dla wszystkich pracowników oświaty, aby czerpali satysfakcję z podejmowanych działań i mieli głęboką wiarę w to, że trud przekazywania wiedzy i umiejętności w umysły i serca młodych ludzi przyniesie kiedyś oczekiwane rezultaty. Podziękowania i listy gratulacyjne z rąk Burmistrza p. Pawła Wolickiego odebrali nauczyciele, którzy w roku szkolnym 2013/2014 uzyskali stopień nauczyciela dyplomowanego. Następnie przyszedł czas na uhonorowanie nauczycieli za szczególne osiągnięcia. Wyróżnieni pedagodzy odbierali:

 • Nagrody Burmistrza,

 • Nagrody Podkarpackiego Kuratora Oświaty,

 • Medale Komisji Edukacji Narodowej,

http://zs1debica.pl/mg3/mg3_2014_15/foto14_15/MiejskiDEN/DEN2.jpg

W II części uroczystości odbyło się podsumowanie wyników sportowych za ubiegły rok szkolny. Nasza szkoła zajęła 5 miejsce w województwie (I w powiecie i w mieście), natomiast Gimnazjum nr 3 okazało się najlepszą szkołą w województwie zdobywając 892 punkty, deklasując pozostałe placówki w ogólnej klasyfikacji. Z tego tytułu na szyi p. dyrektora Wiesława Brody zawisł złoty medal. Jest to ogromny sukces, na który złożył się ogromny trud i zaangażowanie uczniów i ich opiekunów. To właśnie oni w tej części odbierali zasłużone gratulacje i nagrody.

   Następnie głos zabrał włodarz miasta - p. Paweł Wolicki, który był bardzo dumny z osiągnięć dydaktycznych i sportowych dębickich nauczycieli i uczniów. Życzył wszystkim dalszej, wytrwałej pracy obfitującej w same sukcesy.

Głos zabrała również przedstawicielka Podkarpackiego Kuratora Oświaty - p. Anna Pieniążek, która podkreśliła znaczące miejsce Dębicy w podkarpackiej oświacie. Wyraziła nadzieję, że kolejne lata nie powinny być uboższe w sukcesy, bo są one miarą codziennego trudu i ogromnego zaangażowania nauczycieli i ich podopiecznych.
   Uroczystość uświetniły występy:
          - wokalne: Paskala Zarychty, Joanny Kosiby, Gabriela Steca,
          - taneczne: Karoliny Cierpich i Marcina Zawory,
          - sportowe: Klaudii Małek i Mikołaja Siarkowskiego.

Organizacja: p. Jolanta Siarkowska, p. Violetta Łoch – scenariusz, p. Bożena Frankiewicz - kierownik chóru, oprawa muzyczna, p. Joanna Sobczyk – prezentacja, p. Anna Pyrchla, p. Grażyna Jałowiec, p. Agata Szarek – dekoracje, p.  Janusz Kaczówka - obsługa sprzętu, p. Krzysztof Jużecki - foto.


NASZYM NAUCZYCIELOM...

 

Z okazji Święta Edukacji Narodowej dnia 13 października odbyła się w naszej szkole akademia, która zgromadziła: Dyrekcję, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły i uczniów.

Uroczystość rozpoczęła pieśń Gaudeamus w wykonaniu szkolnego chóru z towarzyszeniem zespołu kameralnego. Następnie głos zabrał pan dyrektor Wiesław Broda, który z okazji święta pracowników oświaty podziękował wszystkim nauczycielom za cierpliwość, życzliwość i serce wkładane w kształtowanie umysłów dzieci i młodzieży. Życzył dalszej wytrwałości, sukcesów, nieustającej aktywności i kreatywności w codziennej pracy na polu oświaty. Złożył też podziękowania pracownikom szkoły, których praca i ogromne zaangażowanie przynosi wymierne efekty i sprawia wiele satysfakcji.

Wyróżniający się nauczyciele i pracownicy szkoły z rąk p. dyrektora odebrali nagrody. Wśród nich znaleźli się: p. Renata Baran, s. Anna Godek, p. Iwona Zima, p. Krystyna Jaśkowska, p. Anna Szczepańska, p. Marzena Bąk, p. Lidia Parys, p. Rafał Lach, p. Edyta Kurtyka, p. Marta Chmielowska-Szlachta, p. Dorota Sikora, p. Dorota Daniec, p. Grażyna Czernecka, p. Janina Poproch, p. Maria Jesionka, p. Genowefa Sikorska, p. Irena Bochnia, p. Janusz Kaczówka, p. Wiesław Szczudło, p. Krzysztof Cholewa, p. Mateusz Broda, p. Ryszard Niwa, p. Beata Jarosz, p. Józefa Stachura, p. Bernadetta Worek.

Praca nauczycieli została również doceniona przez organ prowadzący. Nagrody Burmistrza Dębicy otrzymali: p. Wiesław Broda, p. Małgorzata Ciszek, p. Barbara Kubalica, p. Anna Pancerz, p. Joanna Sobczyk, p. Marzena Kliś.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!!!

W dalszej części głos zabrała przedstawicielka Rady Rodziców, która wszystkim nauczycielom z okazji ich święta życzyła sukcesów w pracy zawodowej, życiu osobistym i satysfakcji z podejmowanego systematycznie trudu wychowawczego i dydaktycznego. Na ręce Dyrekcji rodzice i uczniowie złożyli symboliczne kwiaty.

Uroczystość uświetniły występy wokalne Paskala Zarychty, Gabriela Steca, Joanny Kosiby oraz taneczne Marcina Zawory i Karoliny Cierpich. Nie mogło zabraknąć układu sportowego w popisowym wykonaniu Klaudii Małek i Mikołaja Siarkowskiego.

Organizacja: scenariusz: p. D. Pięta, p. J. Siarkowska, p. V. Łoch, p. K. Grabowiec; dekoracje: p. A. Pyrchla, p. G. Jałowiec, p. A. Szarek; oprawa muzyczna: p. B. Frankiewicz; obsługa techniczna: p. J. Kaczówka; foto: p. J. Sobczyk.


BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

We wrześniu rozpoczął się nowy rok szkolny. Uczniowie powrócili do zajęć, a pokonywanie drogi do szkoły i ze szkoły stało się  ponownie codzienną czynnością. Zapewnienie bezpieczeństwa w tym okresie jest jednym z najważniejszych zadań dla rodziców, wychowawców, policji oraz instytucji mających na celu dobro i bezpieczeństwo dziecka.

W celu zapobiegania wszelkim zagrożeniom wynikającym z uczestniczenia w ruchu drogowym w dniu 24.09.2014 roku zorganizowano spotkanie dla najmłodszych uczniów z przedstawicielami KPP w Dębicy - Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze: aspirant Łukasz Boczkowski  i sierżant Bogusław Sroczyński zapoznali uczniów  z zasadami, których na drodze należy przestrzegać, aby nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo. Zwrócili uwagę na bardzo ważny element jakim są odblaski, które zwiększają bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Przypomnieli o zasadzie ograniczonego zaufania względem innych uczestników ruchu drogowego.

Na koniec uczniowie otrzymali  w prezencie piękne kamizelki i opaski odblaskowe, które zostały przekazane przez firmę Ventor.

 Dziękujemy!

 

Organizator: Wioletta Słyś, foto: Iwona Zima 


I MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIM W V TURNIEJU ORLIKA O PUCHAR PREMIERA RP

 

5 października 2014 odbyły się rozgrywki wojewódzkie w ramach V Turnieju ORLIKA o Puchar Premiera RP w piłce nożnej. W kategorii chłopców starszych 8 zespołów walczyło o mistrzostwo podkarpacia na obiektach sportowych w Kolbuszowej.

Drużyny rywalizowały o prawo startu w Finale Krajowym w Warszawie, który odbędzie się w dniach 15 – 18 października. Zawody poprzedziło uroczyste otwarcie, w którym udział wzięli m. in.: p. Bogdan Romaniuk – członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, p. Jan Zuba – burmistrz Kolbuszowej, p. Józef Fryc - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kolbuszowej, p. Maciej Pliszka – koordynator turnieju z ramienia Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Nasza szkoła pod nazwą PIĄTKA DĘBICA uczestniczyła w grupie chłopców 12-13 lat. Po sześciu godzinach zmagań turniejowych nasi zawodnicy w składzie: Bartek Ciepiela, Sebastian Kitrys, Gerard Ciba, Michał Stachnik, Konrad Patyk, Piotrek Stanok, Gabryś Blezień, Patryk Gawron, Bartek Podraza, opiekun p. Rafał Lach dotarli do finału zawodów, spotykając się z drużyną MOS LUBACZÓW, gdzie po bardzo zaciętym meczu pokonali przeciwnika 2:1. Zwycięstwo w tym spotkaniu daje prawo startu w Finale Krajowym w Warszawie.

 Wyniki poszczególnych spotkań:

Piątka Dębica – Viktoria Gielnarowa  

1:1

Piątka Dębica – Team Gorzyce

4:3

Piątka Dębica – Mos Lubaczów

1:7

Piątka Dębica – Stalowa Wola

4:2

            Finał

Piątka Dębica – Mos Lubaczów          

2:1


 

Informacje i foto: Rafał Lach


BRĄZOWY MEDAL W FINALE IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Marcin Zawora brązowym medalistą wojewódzkiego finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej w skoku wzwyż. Z wynikiem 135 cm wywalczył trzecie miejsce w województwie. Ten sam wynik dawał srebro, ale jego rywal poprzednią wysokość pokonał w pierwszej próbie, Marcin w drugiej i to zadecydowało o ostatecznej kolejności. Również pozostali zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Niewiele zabrakło Krystianowi Nyklowi, aby zakwalifikować się do finału biegu na 60m. W skoku w dal naszą szkołę reprezentowała Monika Nykiel, a w skoku wzwyż Natalia Szerszeń. Gratulujemy wszystkim zawodnikom.

 
 

Informacje i foto: Beata Rut


TERMINY I REGULAMINY KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

ORGANIZOWANYCH PRZEZ KURATORIUM OŚWIATY W RZESZOWIE

Konkurs z:

Etap szkolny Etap rejonowy Etap wojewódzki

Języka polskiego

22 października 2014

22 listopada 2014

24 stycznia 2015

Matematyki

13 października 2014

15 listopada 2014

17 stycznia 2015

Przyrody

17 października 2014

6 grudnia2014

7 marca 2014

Historii

20 października 2014

13 grudnia 2014

21 lutego 2014

Języka angielskiego

15 października 2014 8 listopada 2014 10 stycznia 2015

Języka niemieckiego

24 października 2014 29 listopada 2014 28 lutego 2015

 

Regulamin organizacji konkursów przedmiotowych

 

Do etapu rejonowego Wojewódzka Komisja Konkursowa kwalifikuje, z zastrzeżeniem § 7 Regulaminu organizacji konkursów 50% ogólnej liczby uczestników etapu szkolnego z najwyższymi wynikami, nie więcej jednak niż 200 uczniów, w przypadku każdego konkursu.

Do eliminacji wojewódzkich WKK kwalifikuje z zastrzeżeniem § 7 Regulaminu organizacji konkursów50% ogólnej liczby uczestników etapu rejonowego z najwyższymi wynikami, nie więcej jednak niż 80 uczniów w przypadku każdego konkursu.

Tytuł laureata konkursu otrzymuje 35% uczestników etapu wojewódzkiego, którzy uzyskali najwyższe wyniki.

Tytuł finalisty konkursu otrzymuje uczestnik etapu wojewódzkiego, który uzyskał nie mniej niż 30% maksymalnej liczby punktów oraz nie uzyskał tytułu laureata.


INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA W LEKKIEJ ATLETYCE

Indywidualnymi Mistrzostwami w lekkiej atletyce 24 września rozpoczęto kolejny rok zmagań sportowych. W tym dniu równocześnie przeprowadzono zawody miejskie i powiatowe. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy startowali w czterech konkurencjach: skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, biegu na 60m, biegu na 600m dziewczęta i na 1000m chłopcy. Najlepszą w mieście i w powiecie w skoku w dal okazała się Monika Nykiel z 6c, drugie miejsce w mieście, a czwarte w powiecie zajęła Karolina Ciba z 5a. Tytuł najlepszego sprintera a tym samym mistrza powiatu i miasta przypadł Krystianowi Nyklowi z 6b. Najdalej skaczącym w Dębicy okazał się Szymek Szymaszek z 6b (III w powiecie), trzecie miejsce w mieście wywalczył Jakub Tragarz z 4c. Bardzo dobry wynik w biegu na 600m osiągnęła Natalia Szerszeń 6c, który dał jej II miejsce w mieście, a IV w powiecie. Gratulujemy wszystkim zawodnikom. Czekamy na medale w zawodach wojewódzkich!

Informacje: Beata Rut


„WSZYSCY RÓWNI – PRAWA CZŁOWIEKA OCZAMI DZIECKA”

Dnia 20 września 2014 r. w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu „Wszyscy równi – prawa człowieka oczami dziecka” zorganizowanego przez MSZ we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Wśród zaproszonych laureatów znalazła się wszechstronnie utalentowana uczennica naszej szkoły Alicja Wojnarowska. 

Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych praw człowieka - podstawowych norm przysługujących każdemu z nas wynikających z samego faktu bycia człowiekiem np.: prawo do życia, wolność słowa czy prawo do edukacji. 

Na konkurs nadesłano 1582 prace, w których dzieci świetnie uchwyciły to, co jest najtrudniejsze do zobrazowania, bo niewidoczne dla oczu - podkreślił wiceminister spraw zagranicznych Artur Nowak-Far podczas uroczystości wręczania dyplomów i nagród dla laureatów konkursu.

 Wiceszef MSZ pogratulował dzieciom, których prace zostały docenione z uwagi na zaprezentowany wysoki poziom artystyczny oraz wrażliwe spojrzenie na problematykę praw człowieka.

W czasie uroczystości można było podziwiać wystawę nagrodzonych prac. Po jej zakończeniu laureaci wraz z opiekunami zwiedzali Centrum Nauki Kopernik.

Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu!

  

 

 

Informacje i foto: Urszula Chciuk


ZEBRANIA Z RODZICAMI

W dniu 18.09.2014r. (czwartek) o godzinie 17.00 rozpoczną się zebrania z rodzicami.

Klasa

Wychowawca

Nr sali

0 p. Marzena Bąk 1
1a p. Mariola Świątek-Markowska 7
1b p. Anna Szczepańska 9
1c p. Martyna Świętoń 8
1d p. Renata Pietrzyk 3
1e p. Lucyna Krysiak 4
1f p. Joanna Sieradzka 11
2a p. Jolanta Kiełb 6
2b p. Wioletta Słyś 41
2c p. Urszula Chciuk 14
2d p. Sylwia Czerniak 13
3a

p. Lucyna Kantor

10
3b

p. Małgorzata Ciszek

2
3c

p. Edyta Kurtyka

S37
3d

p. Anna Pancerz

19
4a p. Małgorzata Kloc 12
4b p. Joanna Sobczyk 50
4c p. Barbara Kubalica 46
4d p. Dorota Pięta 49
5a p. Marzena Traciak 53
5b p. Małgorzata Pawełek 42
5c p. Monika Marek 48

6a

p. Grażyna Jałowiec S15

6b

p. Elżbieta Baryłecka 47

6c

p. Joanna Siwek 43

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

1 września 2014r. rozpoczął się nowy rok szkolny. Ponad 140 nowych, najmłodszych uczniów, zawitało w progi naszej szkoły. Rodzice licznie zgromadzili się na sali gimnastycznej, by towarzyszyć swoim pociechom.

Po wprowadzeniu pocztu flagowego i odśpiewaniu Hymnu głos zabrał dyrektor szkoły, Wiesław Broda i powitał wszystkich przybyłych na uroczystość. Ciepłe słowa skierował szczególnie do najmłodszych oraz nowych, przybyłych z innych szkół, a także ich rodziców, którym w tym dniu towarzyszyły największe emocje. Zapewnił, że dzieci będą czuły się tu dobrze.

Na zakończenie dzieci zaprezentowały krótką część artystyczną, po której wszyscy rozeszli się do klas na spotkania z wychowawcami.


WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2014/2015!!!

 

ORGANIZACJA ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1
 

MG3 i SP5

 

 MIEJSKIE GIMNAZJUM NR 3

 

1 września 2014r.

Godz. 8:00 – Msza Święta w Kościele Świętego Krzyża
Godz. 9:00 – rozpoczęcie roku szkolnego w sali gimnastycznej
Godz. 9:30 – spotkania z wychowawcami w klasach


 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5

 

1 września 2014r.

Godz. 9:00 – Msza Święta w Kościele Świętego Krzyża
Godz.
10:00 – rozpoczęcie roku szkolnego w sali gimnastycznej

Godz. 10:30   spotkania z wychowawcami w klasach:

 

Klasa

Wychowawca

Nr sali

0 p. Marzena Bąk 1
1a p. Mariola Świątek-Markowska 7
1b p. Anna Szczepańska 9
1c p. Martyna Świętoń 8
1d p. Renata Pietrzyk 3
1e p. Lucyna Krysiak 4
1f p. Joanna Sieradzka 11
2a p. Jolanta Kiełb 6
2b p. Wioletta Słyś 41
2c p. Urszula Chciuk 14
2d p. Sylwia Czerniak 13
3a

p. Lucyna Kantor

10
3b

p. Małgorzata Ciszek

2
3c

p. Edyta Kurtyka

S37
3d

p. Anna Pancerz

19
4a p. Małgorzata Kloc 12
4b p. Joanna Sobczyk 50
4c p. Barbara Kubalica 46
4d p. Dorota Pięta 49
5a p. Marzena Traciak 53
5b p. Małgorzata Pawełek 42
5c p. Monika Marek 48

6a

p. Grażyna Jałowiec S15

6b

p. Elżbieta Baryłecka 47

6c

p. Joanna Siwek 43


KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2014/2015 - WYMAGANIA KONKURSOWE

JĘZYK POLSKI MATEMATYKA PRZYRODA HISTORIA JĘZYK ANGIELSKI JĘZYK NIEMIECKI

PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2014/2015

KLASA 0                             

 pobierz

KLASY I 

Podręczniki darmowe w szkole
Religia: pobierz

KLASY II                             

pobierz

KLASY III                              

pobierz

KLASY IV                    

 pobierz

KLASY V                    

 pobierz

KLASY VI                    

 pobierz

ARCHIWUM

2013/2014    2012/2013  2011/2012    2010/2011    2009/2010     2008/2009     2007/2008     2006/2007     2005/2006