Strona wymaga odświeżenia (naciśnij F5)
Rekrutacja 2015/2016
Znani Absolwenci

ZNANI ABSOLWENCI

ARTUR JĘDRZEJCZYK

Uczeń MG 3 w latach 2000 - 2003

Wychowawca: mgr Anna Furman

Nauczyciel  wychowania fizycznego: mgr Grzegorz Lorek

Po gimnazjum kontynuował naukę w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy

Artur Jędrzejczyk karierę rozpoczynał w Igloopolu Dębica, z którego w wieku 19 lat trafił do Legii Warszawa. W ekstraklasie zadebiutował w sierpniu 2006 r. w meczu przeciwko ŁKS Łódź. Pierwszą bramkę w ekstraklasie zdobył w meczu z Zagłębiem Lubin w pierwszej kolejce sezonu 2009/2010.
W ekstraklasie wystąpił w 82 spotkaniach strzelając 4 bramki. Reprezentował także Legię w 17 meczach Ligi Europy. Największe sukcesy Artura w barwach Legii to: Mistrzostwo Polski w sezonie 2012/2013 oraz 3 razy Puchar Polski w sezonach 2010/2011, 2011/2012, 2012/2013.
W 2012 r. znalazł się w jedenastce sezonu Ekstraklasy, otrzymał wyróżnienie dla najlepszego obrońcy.
Artur Jędrzejczyk to także reprezentant Polski. Dotychczas rozegrał 15 meczy w, których zdobył 2 bramki. W reprezentacji Polski zadebiutował 26 lipca 2010 r. w meczu przeciwko Ekwadorowi, a pierwszą bramkę zdobył w meczu przeciwko Macedonii  14 grudnia 2012 r.
Obecnie reprezentuje barwy
 zespołu FK Krasnodar występującego w rosyjskiej ekstraklasie.

Jędza, czyli powrót do przeszłości - REPORTAŻ

MARCIN STEFANIK

Uczeń MG 3 w latach 2000 - 2003

Wychowawca: mgr Jolanta Siarkowska

Nauczyciel wychowania fizycznego: mgr Grzegorz Lorek, mgr Paweł Zydroń

Po gimnazjum kontynuował naukę w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy.

Wychowanek Igloopolu Dębica  występujący na pozycji defensywnego pomocnika z którego w 2006 r. trafił do Widzewa Łódź.  W 2007 r. przeszedł do Kolejarza Stróże  w którym występował przez 6 sezonów na poziomie I ligi będąc jednym z liderów i wyróżniających się zawodników. W sezonie 2009/2010 na tym samym poziomie rozgrywkowym reprezentował barwy Sandecji Nowy Sącz. W sumie na poziomie I ligi Marcin rozegrał 160 meczów, w których strzelił 15 bramek. Od 2014 r. reprezentuje barwy II ligowej Siarki Tarnobrzeg.

GERARD BIESZCZAD

Uczeń MG 3 w latach 2006 - 2009

Wychowawca: mgr Jolanta Siarkowska

Nauczyciel wychowania fizycznego: mgr Paweł Zydroń

Po gimnazjum kontynuował naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu.

Bramkarz  Igloopolu Dębica z którego w 2009 r. przeszedł do drużyny Młodej Ekstraklasy Lecha Poznań. Talent Gerarda dostrzegł ówczesny trener pierwszej drużyny Lecha Jacek Zieliński, który dołączył młodego bramkarza do kadry I zespołu w styczniu 2010 r. W czerwcu 2010 r. Gerard mógł cieszyć się wraz z kolegami z powodu zdobycia tytułu Mistrza Polski za sezon 2009/2010. Od lipca 2013 r. reprezentuje barwy Wisły Kraków, w której rywalizuje o miano bycia pierwszym bramkarzem.
Gerard Bieszczad to także reprezentant Polski drużyn U -15, U-16
 i  U-17 w których łącznie rozegrał 11 meczów.

MONIKA CZERNIAK

Uczennica MG 3 w latach 2005 - 2008

Wychowawca: mgr Danuta Czernecka

Nauczyciel wychowania fizycznego: mgr Jacek Stogiera

Po gimnazjum kontynuowała naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu.

Wychowanka MKP Bobry Dębica, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Po ukończeniu szkoły średniej reprezentowała barwy AZS Olsztyn. Obecnie trenuje w grupie zawodowej pływackiej we Francji i jest aktualną Mistrzynią Polski Młodzieżowców i Seniorów na dystansach 200 m stylem dowolnym, 400 m stylem dowolnym. Obecnie Monika powołana jest w skład Kadry Narodowej w pływaniu seniorów celem, której jest przygotowanie i uzyskaniem kwalifikacji olimpijskiej na Igrzyska w Rio de Janeiro.

ARKADIUSZ NOWAK

Uczeń gimnazjum w latach 2010 - 2013

Wychowawca: mgr Danuta Czernecka

Nauczyciel wychowania fizycznego: mgr Grzegorz Lorek, mgr Paweł Zydroń

Po gimnazjum kontynuuje naukę w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym w Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Hokeja na Lodzie w Sosnowcu.

Wychowanek UKH Dębica z którego w 2013 roku przeniósł się do SMS PZHL Sosnowiec i reprezentuje ten klub w rozgrywkach I ligi. Występuje na pozycji obrońcy, rozegrał dotychczas 74 mecze w których zdobył 2 bramki. W barwach dębickiego klubu w grudniu 2012 r. otrzymał pierwsze powołanie do reprezentacji Polski U-16 i wystąpił na turnieju w Pradze. Od lipca 2014 r. systematycznie reprezentuje kraj w drużynie U-18, z którą poprzez udział w licznych zgrupowaniach i turniejach przygotowuje się do Mistrzostw Świata w Estonii. W lutym 2015 r. reprezentacja U-18 uczestniczyła   w międzynarodowym turniej rozgrywanym na lodowisku w Dębicy, a Arkadiusz Nowak był jej kapitanem.