Strona wymaga odświeżenia (naciśnij klawisz F5)

OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK

W związku z pogarszającą się statystyką czytelnictwa, redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole”  pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, postanowiła dowiedzieć się u źródła, co chcą czytać sami zainteresowani. Cele przedsięwzięcia to:
Poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów
·Dostosowanie księgozbioru bibliotek do zainteresowań czytelniczych
Promocja czytelnictwa
·Promocja bibliotek szkolnych w środowisku szkolnym

W naszej szkole akcja została przeprowadzona w dniach 2 i 3 marca 2015 roku. Uczniowie mieli za zadanie wpisać 3 tytuły najciekawszych książek, które przeczytali w ciągu ostatnich dwóch lat. Po dokładnym przeanalizowaniu uczniowskich wpisów, na czołowych miejscach znalazły się następujące tytuły: Harry Potter, Igrzyska śmierci, Gwiazd naszych wina, Hobbit, Niezgodna, Opowieści z Narnii, Zwiadowcy, Władca Pierścieni, Metro 2033, Gra o tron.

Organizator: p. Elżbieta Dzięgielowska

WYGRAŁY PIERWSZOKLASISTKI!

12 grudnia 2014 r. odbył się konkurs czytelniczo - multimedialny „W świecie czasopism”. Rywalizacja wzbudzała wiele emocji, poziom był bardzo wyrównany, o wygranej zadecydowały ułamki punktów.

* I miejsce zajęły uczennice klasy I E: Wiktoria Skrzęta i Julia Stasiowska.

* II miejsce zdobyły uczennice klasy III B: Izabela Czuchra i Patrycja Jarosz.

* III miejsce przypadło Katarzynie Skowron i Marice Zapór z klasy I A.

Jury w składzie: p. Magdalena Bielatowicz, p. Elżbieta Dzięgielowska i p. Danuta Skiba postanowiło wyróżnić także: Olafa Bartnika i Mateusza Skowrona z klasy I E oraz Ewę Wójcik i Aleksandrę Lorek z klasy I C.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwyciężczynie dodatkowo nagrody książkowe.

Serdecznie gratulujemy wiedzy i umiejętności!

Organizatorzy: p. Magdalena Bielatowicz, p. Elżbieta Dzięgielowska, p. Danuta Skiba

MALUCHY W BAŚNIOWYM ŚWIECIE

Chłodny październikowy poniedziałek na długo zostanie w pamięci przedszkolaków naszego Zespołu Szkół. A wszystko za sprawą pięciu gimnazjalistek z klasy II E, które wcieliły się bajkowe postaci i odwiedziły maluchy w ramach akcji „Duży czyta małemu”.
    Królowa, księżniczki i klaun przeprowadzili konkurs: „Znam i potrafię opowiadać bajki”, w trakcie którego maluchy wykazały się znajomością klasycznych baśni, odgadywały ich tytuły oraz dopowiadały dalsze losy bohaterów. Najlepsi zostali odznaczeni medalami i nagrodzeni książkami. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali drobne upominki od królewskiej rodziny, zatańczyli wspólny taniec a na koniec odbyła się pamiątkowa sesja zdjęciowa. Najbardziej oblegana była księżniczka Wiktoria.

Niezmiennie uśmiechnięte buzie i ogrom radości jaki za każdym razem wywołuje w zerówce przybycie królewskiej rodziny sprawiło, że akcja „Duży czyta małemu” odbywa się cyklicznie ku uciesze zarówno maluchów jak i przebierających się gimnazjalistów.

Organizatorzy:  M. Bielatowicz, E. Dzięgielowska

BIBLIOTEKA PEDAGOGICZNA OTWIERA PODWOJE DLA UCZNIÓW MG 3

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 22 października klasa III B pod opieką pań bibliotekarek Elżbiety Dzięgielowskiej i Magdaleny Bielatowicz udała się z wizytą do Biblioteki Pedagogicznej znajdującej się przy ulicy Akademickiej.

Na miejscu uczniowie mogli zwiedzić bibliotekę, czytelnię oraz magazyn, uczestniczyli w lekcji „Jak korzystać z katalogu elektronicznego w nowoczesnej bibliotece”. Pod kierunkiem pracownika biblioteki młodzież wcieliła się w role czytelnika i bibliotekarza. Po krótkiej instrukcji uczniowie sami zamawiali sobie książki w katalogu on-line, potem po wydrukowaniu rewersu próbowali odnaleźć potrzebną książkę w magazynie. Niektórzy uczniowie, z myślą o potrzebach w szkole średniej, założyli sobie konto biblioteczne.
   Odwiedziny w Bibliotece Pedagogicznej są zawsze atrakcją dla najstarszych uczniów naszej szkoły, którzy nierzadko są tam po raz pierwszy i zazwyczaj nie ostatni.

Organizatorzy:  M. Bielatowicz, E. Dzięgielowska