Strona wymaga odświeżenia (naciśnij klawisz F5)

Strona Główna
Informator
Aktualności
Terminy
Plan Lekcji
Po Godzinach
Dyrekcja
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Uczniowie
Nasi Najlepsi
Sport
Biblioteka
Gazetka Szkolna
Podręczniki
Galeria zdjęć
RekrutacjaJesteś gościem:
darmowe liczniki


OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK


     W związku z pogarszającą się statystyką czytelnictwa, redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole”  pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, postanowiła dowiedzieć się u źródła, co chcą czytać sami zainteresowani. Cele przedsięwzięcia to:
·
Poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów
·Dostosowanie księgozbioru bibliotek do zainteresowań czytelniczych
·
Promocja czytelnictwa
·Promocja bibliotek szkolnych w środowisku szkolnym  
   
W naszej szkole akcja została przeprowadzona w dniach 2 i 3 marca 2015 roku. Uczniowie mieli za zadanie wpisać 3 tytuły najciekawszych książek, które przeczytali w ciągu ostatnich dwóch lat. Po dokładnym przeanalizowaniu uczniowskich wpisów, na czołowych miejscach znalazły się następujące tytuły: Harry Potter, Igrzyska śmierci, Gwiazd naszych wina, Hobbit, Niezgodna, Opowieści z Narnii, Zwiadowcy, Władca Pierścieni, Metro 2033, Gra o tron.

Organizator: p. Elżbieta Dzięgielowska
Galeria

WYGRAŁY PIERWSZOKLASISTKI!

    12 grudnia 2014 r. odbył się konkurs czytelniczo - multimedialny „W świecie czasopism”. Rywalizacja wzbudzała wiele emocji, poziom był bardzo wyrównany, o wygranej zadecydowały ułamki punktów.

* I miejsce zajęły uczennice klasy I E: Wiktoria Skrzęta i Julia Stasiowska.

* II miejsce zdobyły uczennice klasy III B: Izabela Czuchra i Patrycja Jarosz.

* III miejsce przypadło Katarzynie Skowron i Marice Zapór z klasy I A.

     Jury w składzie: p. Magdalena Bielatowicz, p. Elżbieta Dzięgielowska i p. Danuta Skiba postanowiło wyróżnić także: Olafa Bartnika i Mateusza Skowrona z klasy I E oraz Ewę Wójcik i Aleksandrę Lorek z klasy I C.
  
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwyciężczynie dodatkowo nagrody książkowe.

Serdecznie gratulujemy wiedzy i umiejętności!

 Organizatorzy: p. Magdalena Bielatowicz, p. Elżbieta Dzięgielowska, p. Danuta Skiba

MALUCHY W BAŚNIOWYM ŚWIECIE

      Chłodny październikowy poniedziałek na długo zostanie w pamięci przedszkolaków naszego Zespołu Szkół. A wszystko za sprawą pięciu gimnazjalistek z klasy II E, które wcieliły się bajkowe postaci i odwiedziły maluchy w ramach akcji „Duży czyta małemu”.
    Królowa, księżniczki i klaun przeprowadzili konkurs: „Znam i potrafię opowiadać bajki”, w trakcie którego maluchy wykazały się znajomością klasycznych baśni, odgadywały ich tytuły oraz dopowiadały dalsze losy bohaterów. Najlepsi zostali odznaczeni medalami i nagrodzeni książkami. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali drobne upominki od królewskiej rodziny, zatańczyli wspólny taniec a na koniec odbyła się pamiątkowa sesja zdjęciowa. Najbardziej oblegana była księżniczka Wiktoria.

    Niezmiennie uśmiechnięte buzie i ogrom radości jaki za każdym razem wywołuje w zerówce przybycie królewskiej rodziny sprawiło, że akcja „Duży czyta małemu” odbywa się cyklicznie ku uciesze zarówno maluchów jak i przebierających się gimnazjalistów.

Organizatorzy:  M. Bielatowicz, E. Dzięgielowska

Galeria


BIBLIOTEKA PEDAGOGICZNA OTWIERA PODWOJE DLA UCZNIÓW MG 3

 W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 22 października klasa III B pod opieką pań bibliotekarek Elżbiety Dzięgielowskiej i Magdaleny Bielatowicz udała się z wizytą do Biblioteki Pedagogicznej znajdującej się przy ulicy Akademickiej.
  
Na miejscu uczniowie mogli zwiedzić bibliotekę, czytelnię oraz magazyn, uczestniczyli w lekcji „Jak korzystać z katalogu elektronicznego w nowoczesnej bibliotece”. Pod kierunkiem pracownika biblioteki młodzież wcieliła się w role czytelnika i bibliotekarza. Po krótkiej instrukcji uczniowie sami zamawiali sobie książki w katalogu on-line, potem po wydrukowaniu rewersu próbowali odnaleźć potrzebną książkę w magazynie. Niektórzy uczniowie, z myślą o potrzebach w szkole średniej, założyli sobie konto biblioteczne.
   Odwiedziny w Bibliotece Pedagogicznej są zawsze atrakcją dla najstarszych uczniów naszej szkoły, którzy nierzadko są tam po raz pierwszy i zazwyczaj nie ostatni.

      

      

Organizatorzy:  M. Bielatowicz, E. Dzięgielowska